Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przypominamy - od 1 stycznia 2022 r. zmiany w funkcjonowaniu Domów Wczasów Dziecięcych

Przypominamy - od 1 stycznia 2022 r. zmiany w funkcjonowaniu Domów Wczasów Dziecięcych fotolia.pl

Końcem maja zostały podpisane i skierowane do ogłoszenia rozporządzenia dotyczące zmian w zasadach funkcjonowania Domów Wczasów Dziecięcych. 

Mowa o dwóch aktach wykonawczych, które de facto regulują tożsamą materię ale odrębnie dla szkół "starego" i "nowego typu".

W przepisach dookreślono, że dom wczasów dziecięcych jest placówką przeznaczoną do okresowego pobytu dzieci i młodzieży w celu organizowania i prowadzenia kształcenia dzieci i młodzieży lub wspierania i uzupełniania tego kształcenia, połączonego z jednoczesnym wspieraniem ich fizycznego i psychicznego rozwoju oraz wzmocnieniem ogólnej kondycji psychofizycznej i kształtowaniem zachowań prozdrowotnych, z wykorzystaniem lokalnych warunków klimatycznych.

Od 1 stycznia 2022 r. za wychowanków domu wczasów dziecięcych będą uznane tylko dzieci i młodzież przebywające w domu wczasów dziecięcych w celu, o którym mowa w akapicie powyżej i niekorzystające z pobytu w domu wczasów dziecięcych w ramach:

  1. wypoczynku, o którym mowa w art. 92a–92t ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty;
  2. krajoznawstwa i turystyki, organizowanych przez publiczne i niepubliczne szkoły i placówki, do których uczęszczają, inne niż dom wczasów dziecięcych, w którym przebywają.

Dodatkowo wskazano, że okres pobytu wychowanka w domu wczasów dziecięcych nie może być krótszy niż 6 dni.

Z rozporządzeniami można zapoznać się tutaj i tutaj.

Pt., 9 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka