Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Włączenie wyłączonych” – rusza program wspierający osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy

„Włączenie wyłączonych” – rusza program wspierający osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy fotolia.pl

„Włączenie wyłączonych – aktywne instrumenty osób niepełnosprawnych na rynku pracy” – to nowy projekt, którego celem jest wypracowanie nowych form wsparcia dla pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, a także wdrożenia instrumentów pomagających osobom niepełnosprawnym w założeniu firmy lub poszukiwaniu pracy.

Czym jest nowy projekt?

  • instrument wspierania pracodawców w zakresie dostosowania do zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, pozyskania niepełnosprawnego pracownika, utrzymania w zatrudnieniu przez ograniczenie skutków niepełnosprawności,
  • instrument wspierania osób niepełnosprawnych w zakresie pozyskania przez nie zatrudnienia, w tym przechodzenia pomiędzy rehabilitacją społeczną a zawodową,
  • instrument wspierania osób niepełnosprawnych w zakresie podejmowania przez nie działalności gospodarczej.

W rezultacie podniesiona ma zostać jakość działań realizowanych przez publiczne i niepubliczne podmioty na rzecz aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnościami. To także zwrócenie uwagi na niezwykle istotną rolę zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Program będzie realizowany do 30 czerwca 2023 roku a jego realizacja będzie kosztowała blisko 26 milionów złotych.

28 stycznia br. Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych i wiceminister rodziny i polityki społecznej podpisał umowę partnerską, która rozpoczyna realizację projektu.

Źródło: MRPiPS

Czw., 4 Lt. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska