Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego fotolia.pl

W Dniu Pracownika Socjalnego, 21 listopada 2017 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uhonorowało pracowników ośrodków pomocy społecznej za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej oraz tych, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania związane z likwidacją szkód po nawałnicach. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Minister  Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznał 10 nagród pieniężnych, w tym 5 nagród  indywidualnych i 5 nagród zespołowych oraz 13 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych, w tym 6 listów gratulacyjnych indywidualnych i 7 listów gratulacyjnych zespołowych za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

Nagrody indywidualne dostały następujące osoby:

Justyna JuszczakDyrektor Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim – za konsekwentne i skuteczne działania na rzecz pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi, w szczególności w zakresie poszerzania oferty wsparcia środowiskowego.

Krystyna WilisowskaKierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku – za działalność na rzecz rozwoju rodzicielstwa zastępczego, w tym organizowanie wolontariatu w obszarze opieki nad dzieckiem oraz wspieranie środowiska lokalnego w celu rozwoju integracji międzypokoleniowej.

Beata WasiutaDyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu – za niekonwencjonalną działalność na rzecz osób chorujących psychicznie i ich rodzin, w szczególności dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego oraz kształtowania właściwych postaw wobec osób chorych.

Dorota StanisławczykPracownik Socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Laskowej – za niekonwencjonalną działalność na rzecz tworzenia lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym także w zakresie podnoszenia świadomości społeczeństwa dotyczącej tej problematyki.

Wiesława PaszkiewiczPrezes Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Inowrocławiu – za działalność na rzecz osób bezdomnych i ich integrację ze środowiskiem lokalnym, a także uwrażliwianie społeczeństwa na ich problemy.

Laureatami nagród zespołowych zostali:

Klub Integracji Społecznej „PROGRESS” w Ostrołęce – za działalność na rzecz grup społecznych zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz realizację innowacyjnych projektów z zakresu reintegracji społeczno- zawodowej, aktywizacji społeczno–zawodowej oraz budownictwa socjalnego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi – za działalność w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki społecznej, w tym rozwój poradnictwa rodzinnego, tworzenie modelu wsparcia osób z niepełnosprawnością oraz realizacja programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach – za działalność w zakresie szeroko rozumianego wsparcia osób niepełnosprawnych intelektualnie w celu poprawy jakości ich życia oraz funkcjonowania w społeczności lokalnej.

Zespół Profilaktyki Rodzinnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach – za działalność na rzecz  rodzin z dziećmi – w kryzysie, w szczególności w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki społecznej, wsparcia w pokonywaniu trudności życiowych, a także interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom.

Stowarzyszenie „Emaus” w Lublinie – za podejmowanie działań mających na celu wsparcie i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym prowadzenie spółdzielni socjalnych, promowanie dobrych praktyk, a także inwencję i wkład pracy w modernizację budynków, w których prowadzona jest działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Wyróżnienia indywidualne zostały przyznane następującym osobom:

Małgorzata Chrobak - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej i Kierownik  Środowiskowego Domu Samopomocy w Stróżach – za działalność zawodową i społeczną na rzecz poszerzania lokalnej oferty pomocowej dla różnych grup społecznych i ich integracji ze społecznością lokalną, w tym poprzez realizację  licznych projektów

Anna Koślacz – Pełnomocnik Zarządu Spółdzielni Socjalnej „Promyk Nadziei” w Krzywdzie - za wieloaspektowe działania na rzecz budowania systemu wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności długotrwale bezrobotnych.

Beata Skwarek - Prezes Spółdzielni Socjalnej „Promyk Nadziei” w Krzywdzie – za wieloaspektowe działania na rzecz budowania systemu wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności długotrwale bezrobotnych.

Aleksandra Stanowska - Kierownik Działu Pracy Socjalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku  - za innowacyjne działania zawodowe na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności w zakresie pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym, a także praca społeczna na rzecz dzieci.

Marzena Nowak - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie - za działania na rzecz osób i rodzin wymagających wsparcia oraz wprowadzenie zmian organizacyjnych mających na celu poprawę jakości i efektywności realizowanych zadań.

Marcin Domagalski - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Dzierzgoniu – za wieloaspektowe działania w zakresie integrowania lokalnego środowiska popegeerowskiego, zwłaszcza promujące trzeźwość i troskę o rodzinę, a także zainicjowanie corocznych obchodów Powiatowych Dni Rodziny.

Zespołowo wyróżniono:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczewie - za działania  na rzecz integracji społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi ze społecznością lokalną, w szczególności z przedszkolakami, uczniami i przedstawicielami lokalnych zakładów pracy oraz osobami pozbawionymi wolności, w ramach współpracy z Aresztem Śledczym.

Przedsiębiorstwo Społeczne - Diakonijna Spółka Zatrudnienia Sp. z o. o. w Kwilczu – za działania w zakresie reintegracji społecznej osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez realizację praktyk zawodowych, staży i kursów dla bezrobotnych oraz programu budownictwa socjalnego - w partnerstwie z samorządem gminy.

Świetlica Środowiskowa „Kajak” w Orzyszu - za działania na rzecz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz kształtowanie postawy wrażliwości i miłosierdzia wśród społeczności lokalnej, w szczególności poprzez organizację  aktywnej grupy wolontariuszy.

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego aꞌ Paulo w Rabce-Zdroju – za inicjatywy charakteryzujące się wyjątkową znajomością środowiska lokalnego, aktywne pozyskiwanie środków w celu prowadzenia działalności charytatywnej stacjonarnej i środowiskowej na rzecz osób samotnych, bezdomnych, uzależnionych, chorych i niepełnosprawnych.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie – za wszechstronne, specjalistyczne działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących, w tym opracowanie i realizacja kampanii społecznych w celu ograniczania występujących kwestii i problemów społecznych.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi – za działania na rzecz rozwiązywania problemów osób i rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin dotkniętych problemem przemocy lub uzależnienia.

Świetlica Socjoterapeutyczna przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim - za innowacyjne działania adresowane do dzieci i młodzieży zmierzające do poprawy ich sytuacji życiowe, a także skuteczności pracy z ich rodzinami.

Nagrody za zaangażowanie w pomoc poszkodowanym w nawałnicach dostali:

Województwo wielkopolskie

  1. Hanna Walczak starszy specjalista pracy socjalnej w MOPS w Gnieźnie.
  2. 2. Angelika Nowak specjalista pracy socjalnej w OPS we Wrześni.
  3. Iwona Golińska dyrektor OPS i pracownik socjalny w OPS Nowe Miasto nad Wartą.
  4. Aneta Rychtanek specjalista pracy socjalnej OPS w Środzie Wielkopolskiej.

Województwo pomorskie

  1. Dorota Wałdoch pracownik socjalny w GOPS w Dziemianach.
  2. Beata Sito specjalista pracy socjalnej MGOPS w Brusach.
  3. Teresa Formela starszy specjalista pracy socjalnej w GOPS w Sierakowicach.

Województwo lubuskie

  1. Alina Saracen starszy pracownik socjalny OPS w Bogdańcu.
  2. Dorota Miśków starszy pracownik socjalny OPS w Bogdańcu.
  3. Adam Kuźnicki pracownik socjalny OPS w Międzyrzeczu.

Województwo dolnośląskie

  1. Halina Powąska starszy pracownik socjalny GOPS w Dziadowej Kłodzie.
  2. Elżbieta Kaczmarek specjalista pracy socjalnej MOPS w Wołowie.

Województwo kujawsko-pomorskie

  1.  Monika Stoba pracownik administracyjny MGOPS w Koronowie.
  2. Teresa Kołomyjska pracownik GOPS Gostycyn.
  3. Hanna Półgęsek pracownik GOPS Sośno.
  4. Joanna Smaglińska pracownik socjalny GOPS Kęsowo.
  5. Remigiusz Świtkowski starszy specjalista pracy socjalnej MOPS Żnin.
Pt., 24 Lst. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Sylwia Cyrankiewicz-Gortyńska