Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pracownicy w urzędzie będą pracować po 7 godzin

Pracownicy w urzędzie będą pracować po 7 godzin fotolia.pl

…niestety na razie tylko w Lesznie, gdzie właśnie wprowadzono pilotażowy 35-godzinny tydzień pracy dla urzędników pracujących w magistracie.

Prezydent Leszna podjął decyzję o zmniejszeniu normy czasu pracy pracowników Urzędu Miasta Leszna z 8 do 7 godzin, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości wynagrodzenia i wymiaru urlopu wypoczynkowego. To rozwiązanie będzie obowiązywać od 1 lipca.

To pilotażowe działanie w skali kraju. Jak podkreśla Prezydent Leszna najbliższe miesiące pokażą, czy takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na wydajność i efektywność pracy w urzędzie, np. czy ilość obsługiwanych klientów lub wydanych decyzji nie ulegnie zmniejszeniu. Prezydent zobowiązał się do monitorowania i analizowania efektywności urzędników na podstawie sprawozdań, jakie przygotowywać będą naczelnicy i kierownicy.

W Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej trwa właśnie proces legislacyjny dotyczący zmiany w Kodeksie pracy w zakresie zmniejszenia tygodniowej normy czasu pracy do 35 godzin. Leszno postanowiło wyjść naprzeciw tym zmianom i przekonać się, czy są one zasadne.

Jak podkreśla Prezydent Leszna – cieszy się, że to właśnie Urząd Miasta Leszna będzie pionierem 35-godzinnego tygodnia pracy i mocno wierzy w to, że pracownicy to docenią i sprostają wyzwaniu podniesienia efektywności pracy.

Źródło: leszno.pl 

Pt., 21 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek