Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bon turystyczny – jest już projekt ustawy

Bon turystyczny – jest już projekt ustawy fotolia.pl

500 zł na każde dziecko tyle wyniesie kwota polskiego bonu turystycznego. Bon będzie można wykorzystać na: finansowanie usług hotelarskich, turnusy rehabilitacyjne i imprezy turystyczne. Bon ma wspomóż polską branże turystyczną po kryzysie spowodowanym epidemią Koronawirusa. Projekt prezydenckiej ustawy trafił do Sejmu.

Bon przysługiwać ma wszystkim pobierającym świadczenie wychowawcze 500+ lub świadczenie będące jego substytutem tj. świadczenie na dzieci objęte pieczą zastępczą.

Świadczenie przysługiwać będzie na dziecko, ale pobierającym świadczenie jest, co do zasady, rodzic lub opiekun. Gdy zatem dziecko, zgodnie z orzeczeniem sądu, jest pod opieką naprzemienną obydwojga rodziców rozwiedzionych, sprawowaną w porównywalnych i powtarzających się okresach, każdemu z rodziców przysługuje połowa świadczenia. Na dziecko niepełnosprawne zostaną przyznane bony w wysokości 1000 zł.

Bon będzie miał formę bezgotówkową i  nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany. Bon będzie przekazywane w formie wiadomości tekstowej SMS lub w formie wiadomości wysłanej za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ustalenie prawo do bonu, podobnie jak w przypadku świadczenia 500+, nie będzie wymagało wydania decyzji administracyjnej.

 Prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu przysługuje przedsiębiorcy turystycznemu oraz organizacji pożytku publicznego znajdującym się na liście przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego mających prawo do przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą bonu.

Bon ma być finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, a w przypadku jego likwidacji z budżetu państwa.

Z bonu będzie można skorzystać do 31 marca 2022 roku.

Z całością projektu można zapoznać się tutaj.

Czw., 18 Czrw. 2020 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek