Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wrześniowy Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST

Wrześniowy Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST fot. canva

21 września br. odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST. 

Pozytywną opinię Zespołu zyskały następujące dokumenty:

  1. Projekt ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie Krajowego Centrum Przetwarzania Danych (UD424) (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów) z zastrzeżeniem, że opinię w zakresie tego projektu wyda także Zespół Infrastruktury w zakresie swojej właściwości. Dodatkowo warto nadmienić, że KPRM przeprowadzi konsultacje wśród JST na temat ewentualnej potrzeby udostępnienia także dla JST przestrzeni do zamieszczania danych. 
  2. Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie adnotacji w sprawie zbiegu egzekucji oraz dokonywania doręczeń przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego albo z użyciem środków komunikacji elektronicznej pomiędzy organami egzekucyjnymi oraz pomiędzy organem egzekucyjnym a komornikiem sądowym z zastrzeżeniem że projekt będzie opiniował także Zespół ds. Finansów.

Natomiast nie zostały uzgodnione następujące projekty:

  1. Projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur - Zespół oczekuje na wersję po uzgodnieniach międzyresortowych
  2. Projekt ustawy o przekształceniu Centralnego Ośrodka Informatyki w Agencję Informatyzacji - Zespół oczekuje na wersję po uzgodnieniach międzyresortowych
  3. Projekt programu rozwoju e-zdrowia w Polsce na lata 2022 – 2027 - resort nie odniósł się do zgłoszonych uwag a dokument powinien także przeanalizować Zespół ds. Zdrowia
  4. Projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks Wyborczy i niektórych innych ustaw (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów) - projekt znajduje się w fazie pre-konsultacji a ponieważ został przesłany dzień przed posiedzeniem, na Zespole omówiono jedynie jego założenia i KPRM oczekuje na uwagi na piśmie od strony samorządowej. 
  5. Projekt rozporządzenia Ministra Cyfryzacji w sprawie inwentaryzacji infrastruktury i usług telekomunikacyjnych - co do projektu na nowo zostanie rozpoczęta procedura uzgodnień i konsultacji ze względu na błąd który pojawił się w pierwszej wersji dokumentu. Po zakończeniu powtórnych uzgodnień, Zespół otrzyma nową wersję projektu. 

W ramach spraw różnych omówiono wniosek Związku Powiatów Polskich dot. platformy informatycznej, uruchomionej przez PFRON - Systemu Obsługi Wsparcia (SOW), który służyć ma aplikowaniu o środki w ramach programu „Aktywny Samorząd”, przez osoby z niepełnosprawnościami. Szczegółowo z relacją z tego punktu można zapoznać się tutaj.

Czw., 22 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka