Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Bilety na podróże po Europie dla osiemnastolatków - DiscoverEU

 Bilety na podróże po Europie dla osiemnastolatków - DiscoverEU fot. canva

16 do 30 kwietnia można zgłaszać się do konkursu DiscoverEU, który Komisja Europejska organizuje w ramach programu Erasmus+. 

Udział w konkursie mogą wziąć osoby, które urodziły się w okresie od 1 lipca 2005 r. (włącznie) do 30 czerwca 2006 r. (włącznie) i mają obywatelstwo lub miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej (co obejmuje kraje i terytoria zamorskie) lub w jednym z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+ (Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja). 

Każda z zainteresowanych osób musi wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, w którym należy podać prawidłowy numer swojego dowodu tożsamości, paszportu lub karty pobytowej oraz rozwiązać quiz i odpowiedzieć na dodatkowe pytanie.

Laureaci konkursu odbędą podróż, która będzie trwać co najmniej 1 dzień, a maksymalnie 30 dni. Będzie musiała wpisać się w kalendarz między 1 lipca 2024 r. a 30 września 2025 r. Preferowanym środkiem transportu jest kolej – najbardziej ekologiczna i zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Laureaci konkursu zostaną ambasadorami DiscoverEU. Będą relacjonować podróż w mediach społecznościowych.

Pierwsza runda konkursu odbyła się w 2018 r. Wtedy bilety na podróż otrzymało ponad 200 tys. osiemnastolatków. Od tamtej pory co roku młodzi ludzie mają szansę odkrywać Europę z biletem DiscoverEU w kieszeni. To świetna okazja, by poznać inne kultury, nawiązać nowe przyjaźnie i odkryć najciekawsze zakątki Europy.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: erasmusplus.org.pl

Śr., 17 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś