Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

MI o wysokości opłat za badania techniczne pojazdów oraz karach dla diagnostów

MI o wysokości opłat za badania techniczne pojazdów oraz karach dla diagnostów fotolia.pl

Posłowie pytają

Łącznie 6 interpelacji w sprawie wysokości opłat za badania techniczne pojazdów oraz kar dla diagnostów zgłosili posłowie X kadencji Sejmu RP.

Parlamentarzyści – jak jeden mąż – dopytywali Ministerstwo Infrastruktury:

  • czy planowana jest zmiana wysokości opłat za badania techniczne pojazdów, a także
  • czy planowana jest zmiana art. 84 Prawa o ruchu drogowym, aby uwzględnić zróżnicowanie kar dla diagnostów samochodowych ze względu na wagę przewinienia.

Ministerstwo analizuje

Paweł Gancarz (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury) w odpowiedziach na interpelacje przekazał, że resort prowadzi analizy mające na celu ocenę zasadności i zakresu zmiany tabeli opłat za badania techniczne pojazdów, o której mowa w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r. w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów.

Analizom resortu poddano również zasadność podjęcia prac legislacyjnych nad projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, który dokona zmiany przepisów dotyczących systemu badań technicznych pojazdów, w tym uprawnień diagnosty do przeprowadzania tych badań.

Z treścią interpelacji poselskich oraz odpowiedziami Ministerstwa Infrastruktury można zapoznać się tutajtutajtutajtutajtutaj oraz tu.

Czw., 15 Lt. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak