Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nabór wniosków na zadania mostowe na 2023 rok

Nabór wniosków na zadania mostowe na 2023 rok fotolia.pl

Minister Infrastruktury ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań mostowych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wnioski o dofinansowanie można składać do 31 marca 2023 roku.

O środki na realizację zadań mostowych mogą ubiegać się jedynie zarządcy dróg, którzy uzyskali dofinansowanie kosztów przygotowania inwestycji z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej - Mosty dla Regionów.

Wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami należy złożyć do 31 marca 2023 roku, wyłącznie na wzorze określonym przez Ministra Infrastruktury, który stanowi załącznik do ogłoszenia o naborze (dostępny tutaj). Samowolne wprowadzenie zmian we wzorze wniosku lub zastosowanie innego wzoru jest równoznaczne z odrzuceniem wniosku z przyczyn formalnych.

MI podkreśla, że o ile realizacja zadań jest możliwa po podpisaniu umowy o dofinansowanie, to otrzymanie i wydatkowanie środków pochodzących z RFRD jest możliwe dopiero od roku następnego. Nie należy zatem planować wydatkowania środków z dofinansowania w roku 2023.

Źródło: MI

Czw., 12 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba