Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszają konsultacje społeczne planu transportowego województwa kujawsko-pomorskiego

Ruszają konsultacje społeczne planu transportowego województwa kujawsko-pomorskiego fotolia.pl

Rozpoczęły się konsultacje społeczne planu transportowego województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2021-2027. To jeden z kluczowych dokumentów dla realizacji strategii rozwoju województwa i przyszłego Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.

Regionalny plan transportowy to podstawa wdrażania Strategii Przyspieszenia 2030+ w zakresie wojewódzkich inwestycji transportowych. Poddawany konsultacjom projekt dokumentu zawiera opis stanu i uwarunkowań rozwoju systemu transportowego regionu, w tym uwarunkowania społeczno-gospodarcze i środowiskowe, a także aspekty formalne wynikające z obecnego otoczenia prawnego oraz analizy systemu transportowego pod kątem infrastruktury, organizacji i bezpieczeństwa. Uwzględniono w nim m.in. wyniki badań preferencji użytkowników pasażerskiego transportu indywidualnego i zbiorowego, informacje o zidentyfikowanych obszarach wykluczenia transportowego i dane dotyczące transportu towarowego. Na tej podstawie ustalone zostały cele inwestycyjne w zakresie infrastruktury i projekty rekomendowane do realizacji w perspektywie finansowej 2021-2027.

Konsultacje społeczne potrwają do 4 lipca br. Udział w nich mogą wziąć jednostki samorządu terytorialnego, partnerzy społeczni i gospodarczy, a także mieszkańcy regionu.

Projekt dokumentu, formularze składania wniosków i informacje o trybie konsultacji są dostępne na stronie: www.mojregion.eu.

Czw., 2 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska