Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza kampania "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo"

Rusza kampania fotolia.pl

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem ich wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła.

Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, działających w sieci DEKRA, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

W dniach 23.10, 6.11, 20.11. oraz 4.12.2021 r. kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł pojazdów. Aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej przedsięwzięcie. W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą również działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.

Kampania trwa od 23.10 do 15.12 br. i została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Wykaz stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii będzie dostępny na stronach jednostek Policji w całej Polsce, a także na stronie www.its.waw.pl.

Źródło: ip

Śr., 20 Prn. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska