Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pierwsze ułatwienia dla podróżnych na stacji Kraków-Płaszów

Pierwsze ułatwienia dla podróżnych na stacji Kraków-Płaszów fotolia.pl

Do użytku podróżnych oddano dwa zmodernizowane perony na stacji Kraków-Płaszów. W najbliższych tygodniach będzie też można korzystać z wind, a także z wizualnych systemów informacji pasażerskiej. Modernizacja stacji w Płaszowie, przez którą kursują pociągi aglomeracyjne, regionalne i dalekobieżne zakończy się w przyszłym roku. 

Na stacji wraz z dwoma nowymi peronami zmieniły się tory, sieć trakcyjna i system sterowania ruchem kolejowym. Nowe Lokalne Centrum Sterowania zastąpiło dwie nastawnie. Nowoczesne komputerowe systemy sterowania będą wspierać kolejarzy w sprawnym i bezpiecznym prowadzeniu ruchu. Wzmocnienie terenu pozwoli teraz przyspieszyć pociągi od strony Rzeszowa i Krakowa Głównego.

Oddane do użytku perony mają 400 metrów, są większe i wyższe niż wcześniej. Zamontowano na nich długie wiaty i jasne oświetlenie, a także czytelne oznakowanie i tablice z rozkładem jazdy. Do peronów prowadzi przejście podziemne.

Przełożenie ruchu na nowe tory pozwoliło na kolejne prace po wschodniej stronie Płaszowa. Na stacji Kraków Bieżanów wykonawcy rozpoczęli już przebudowę torów w kierunku Wieliczki. Szeroki zakres prac wymagał zmian w organizacji ruchu pociągów. Również w centrum miasta trwają prace: kładzione są dodatkowe tory kolejowe, usunięto stary nasyp, który zastąpiony został estakadami, budowane są mosty przez Wisłę i wiadukty. 

Źródło: MI

Śr., 20 Prn. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska