Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jakie dworce zostaną zmodernizowane?

Jakie dworce zostaną zmodernizowane? fotolia.pl

PKP informują o planach na modernizację kolejnych dworców. Gdzie poprawi się standard oczekiwania na pociągi?

Polskie Koleje Państwowe konsekwentnie realizują zadania z zakresu remontu polskich dworców. W wielu miejscach w Polsce można odczuć już wyraźną poprawę w tym zakresie.

Kilka dni temu do użytku podróżnych zostały oddane dwa wyremontowane dworce w województwie wielkopolskim. Za prawie 4,7 mln złotych oraz 4,5 mln złotych przebudowano obiekty odpowiednio w miejscowościach Pobiedziska Letnisko oraz Biskupice Wielkopolskie. Prace trwały od 2020 r. były realizowane w formule „zaprojektuj i buduj” przez konsorcjum firm Heli Factor sp. z o.o. i Merx sp. z o.o.

Wcześniej w czerwcu PKP rozpisało przetarg na modernizację dworca w Kielcach. Spółka zakłada przystosowanie obiektu do potrzeb współczesnych pasażerów przy jednoczesnym nawiązaniu do historycznego projektu dworca.
Ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy przebudowy dworca w Kielcach to dobra wiadomość dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Tak ważne miasto jak Kielce zasługuje na dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej. Mam nadzieję, że zmodernizowany budynek dworca stanie się ważnym centrum społeczności lokalnej i ułatwi pasażerom podróżowanie koleją – zapowiada wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Termin składania ofert w przetargu mija 22 lipca 2021 r. Wykonawca będzie musiał tylko wyremontować dworzec. Projekt budowlany został już opracowany przez pracownię architektoniczną Pas Projekt Sp. z o.o.

Dobra wiadomość czeka także na podróżnych z Milanówka (powiat grodziski, województwo mazowieckie). Kolejny przetarg, w którym oferty można składać także do 22 lipca 2021 r. dotyczy dworca w tym mieście.
Milanówek jest jednym z 38 mazowieckich dworców, które PKP S.A. zamierzają przebudować lub wybudować od podstaw w ramach szerokiego programu inwestycyjnego. Jak dotąd ze zmodernizowanych obiektów w tym województwie korzystają już mieszkańcy i podróżni Pruszkowa i Mrozów. Już niebawem grupa ta powiększy się o kolejne nowoczesne i estetyczne budynki, które zagwarantują pasażerom wyższy komfort podróży – przypomina wiceminister infrastruktury Maciej Małecki.

Źródło: pkp.pl

Śr., 30 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Jakub Dorosz-Kruczyński