Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Otwarto dworce modułowe w Wielkopolsce

Otwarto dworce modułowe w Wielkopolsce fotolia.pl

W województwie wielkopolskim otwarto dwa nowe dworce wybudowane w nowoczesnej formule Innowacyjnych Dworców Systemowych (IDS). Niewielkich rozmiarów, nowoczesne, komfortowe i proekologiczne budynki, zlokalizowane w miejscowościach Pobiedziska Letnisko i Biskupice Wielkopolskie, powstały przy wsparciu Funduszy Europejskich z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dworce w miejscowościach Pobiedziska Letnisko i Biskupice Wielkopolskie zostały zrealizowane w ramach projektu Modernizacja wybranych dworców przy liniach kolejowych nr 353,131 oraz 3 realizowanego ze środków unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko.

Projekt zakłada realizację 11 dworców, w tym 7 w województwie wielkopolskim. Koszt całkowity projektu to 109 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 73 mln zł.

Oba dworce wpisują się w obowiązujące trendy projektowania z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju, minimalizowania kosztów eksploatacji i efektywności wykorzystania budynku. Inwestycje zakładały stworzenie wysokiej jakości przestrzeni obsługi podróżnych spełniającej obowiązujące standardy międzynarodowe oraz w pełni dostosowanej do korzystania z obiektu przez osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Ww. dworce, to pierwsze oddane do użytkowania obiekty dworcowe w Wielkopolsce, które powstają ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. W sumie w Wielkopolsce realizowane są dwa projekty dworcowe, w ramach których zostanie przebudowanych 10 obiektów.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Czw., 24 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba