Pakistan z ustrojowego punktu widzenia stanowi federację czterech prowincji. Każda z nich wydaje własne tablice rejestracyjne; podobnie jak Stołeczne Terytorium Islamabadu, Terytoria Plemienne Administrowane Federalnie oraz administrowana przez Pakistan część Kaszmiru.
Standardowo numery rejestracyjne składają się z jednej do trzech liter oraz trzech lub czterech cyfr. Na tablicy rejestracyjnej znajduje się zazwyczaj nazwa regionu i ewentualnie miejsca wydania, a także wizerunek pieczęci urzędowej, przy czym:
· Beludżystan ma wizerunek pieczęci położony między grupą liter i cyfr, tablice mają czarne litery na białym tle. Numery rejestracyjne mają po trzy litery i cyfr, przy czym grupa liter jest uzależniona od typu pojazdu (samochód, samochód z napędem na cztery koła, mała ciężarówka, duża ciężarówka);
· Chajber Pasztunchwa ma identycznie jak Beludżystan zlokalizowany wizerunek pieczęci. Numer rejestracyjny zawiera dwie litery i cztery cyfry, przy czym litery co do zasady kodują typ właściciela pojazdu. Znaki na tablicy zawsze są czarne, lecz kolorystyka tła jest zróżnicowana w zależności od typu pojazdu – w przypadku prywatnych samochodów jest ono białe, pojazdów służbowych – żółte, pojazdów administracyjnych – białe z zielonym pasem u dołu.
· Pendżab stosuje tablice rejestracyjne najbardziej odbiegające od standardu. Zamiast wizerunku pieczęci mają one emblemat prowincji – bawełnę na zielonym pasie z lewej strony tablicy. Tablica nie zawiera nazwy prowincji. Numer rejestracyjny składa się z trzech liter i trzech cyfr;
· Sindh wizerunek pieczęci ma zlokalizowany nad tablicą rejestracyjną. Format numeru rejestracyjnego, grupa liter i kolorystka tablicy są uzależnione od typu pojazdu, np. samochody z numerem rejestracyjnym zaczynającym się od liter HA (po których występują cztery cyfry) i z białymi znakami na zielonym tle oznacza pojazdy sądów, a z seriami zaczynającymi się od liter CA i kolejnych i z czarnymi znakami na żółtym tle – pojazdy firm prywatnych o masie poniżej 1,5 tony;
· pakistański Kaszmir stosuje numery złożone z dwóch liter oznaczających miejsce rejestracji, dwóch liter oznaczających właściciela pojazdu oraz trzech cyfr. Stosowane są trzy zestawienia kolorystyczne: czarne znaki na białym tle, czarne na żółtym i białe na zielonym.
Terytoria federalne mają co do zasady numery rejestracyjne złożone z trzech liter i trzech cyfr, aczkolwiek istnieją liczne wyjątki – zwłaszcza na terytoriach plemiennych.