Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Deep Tech Talent Initiative – jedna z najważniejszych inicjatyw edukacyjnych

Deep Tech Talent Initiative – jedna z najważniejszych inicjatyw edukacyjnych fotolia.pl

Program Deep Tech Talent Initiative stanowi kluczowy element strategicznego planu innowacji Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii na lata 2021-2027. Jego celem jest wsparcie instytucji szkolnictwa wyższego w szkoleniu miliona talentów z obszaru technologii zaawansowanych w nadchodzących latach. W ramach inicjatywy sfinansowanych zostanie do 20 projektów o łącznej kwocie 2 mln euro.

Deep Tech Talent Initiative (DTTI) to jedna z najważniejszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych obecnie przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT). Oferuje m.in. finansowanie rozwoju nowych oraz skalowanie istniejących programów nauczania w zakresie deep tech. Celem programu jest przeszkolenie i podniesienie kwalifikacji 1 miliona Europejczyków do końca 2025 roku.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii to niezależna jednostka Unii Europejskiej, której zadaniem jest wsparcie współpracy przedsiębiorców i innowatorów z nauką i biznesem. To największy europejski ekosystem innowacji, który zrzesza ponad 2000 partnerów ze wszystkich sektorów. Stanowi integralną część programu ramowego UE na rzecz badań naukowych i innowacji Horyzont Europa i realizuje swoje działania przez Wspólnoty Wiedzy i Innowacji EIT (KICs).

Wspólnoty EIT KICs prowadzą działania w trzech obszarach:

  • rozwoju nowoczesnej edukacji,
  • testowania i wprowadzania innowacji na rynek,
  • wspierania przedsiębiorczości.

W celu zrealizowania misji przeszkolenia miliona osób, EIT stworzyło deklarację dla talentów z dziedziny deep tech (ang. Pledge for Deep Tech Talents). Jest to narzędzie umożliwiające partnerom i sponsorom dołączenie do inicjatywy poprzez uczestnictwo w tworzeniu i realizacji kursów i szkoleń. Deklaracje podpisują organizacje publiczne i prywatne, przedstawiciele i liderzy przemysłu, partnerzy akademiccy, instytucje szkoleniowe i edukacyjne oraz państwa członkowskie, wspierając w ten sposób cel inicjatywy.

W ramach DTTI trwa obecnie nabór zgłoszeń propozycji szkoleń, w ramach którego sfinansowanych zostanie do 20 projektów edukacyjnych poświęconych rozwojowi umiejętności w dziedzinie deep tech w całej Europie. Na ten cel przeznaczone zostanie łącznie 2 mln euro.

Inicjatywa DTTI zaprasza organizacje, które są zainteresowane tworzeniem nowych kursów i programów rozwoju umiejętności w dziedzinie deep tech, w szczególności na poziomie edukacji wyższej.

Nabór zgłoszeń trwa do 20 czerwca br.

Źródło: MNiSW

Czw., 30 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska