Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Tadeusz Kościuszko. Generał amerykański – unikatowa wystawa w Warszawie

Tadeusz Kościuszko. Generał amerykański – unikatowa wystawa w Warszawie .

W sercu warszawskiej Cytadeli Warszawskiej otwarta została wyjątkowa wystawa poświęcona jednej z najważniejszych postaci w historii Polski i Stanów Zjednoczonych – Tadeuszowi Kościuszko. Polska Fundacja Kościuszkowska wraz z Muzeum Niepodległości w Warszawie ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników historii i sztuki na ekspozycję zatytułowaną "Tadeusz Kościuszko. Generał amerykański", która jest częścią naszego cyklu "Galeria Malarstwa Historycznego".

Tegoroczna wystawa jest szczególnie ważna, gdyż upamiętnia ona 240. rocznicę nadania Tadeuszowi Kościuszce stopnia generała armii amerykańskiej. Kościuszko, znany ze swojego wkładu w walkę o niepodległość zarówno Polski, jak i Stanów Zjednoczonych, zostaje uhonorowany w unikalny sposób.

Ekspozycja została wcześniej zaprezentowana w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów, gdzie cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W związku z obchodami 230. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej, wystawa przeniosła się do Cytadeli Warszawskiej, gdzie będzie dostępna do 8 maja 2024 roku.

Na wystawie można podziwiać liczne artefakty i dzieła sztuki, które ilustrują życie i osiągnięcia Kościuszki. Jest to unikalna okazja, aby zgłębić wiedzę na temat jego roli w historii oraz wpływu na kształtowanie się idei wolności i równości.

Zachęcamy wszystkich, od studentów po historyków, do odwiedzenia tej inspirującej wystawy. Jest to nie tylko możliwość edukacji, ale również moment na refleksję nad wartościami, które Tadeusz Kościuszko wyznawał i które są nadal aktualne w dzisiejszych czasach.

Wystawa "Tadeusz Kościuszko. Generał amerykański" w Bramie Bielańskiej Cytadeli Warszawskiej jest otwarta dla publiczności. Zachęcamy do odwiedzin i przeżycia niezwykłej lekcji historii z jednym z największych bohaterów narodowych w roli głównej.

Dla zainteresowanych poniżej zamieszczamy także interesujący album towarzyszący tej wystawie.

Załączniki:
Pobierz ten plik (2024.02.02.KOŚCIUSZKO. Generał amerykański.pdf)Publikacja2452 kB
Wt., 16 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka