Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Projektowanie uniwersalne kultury - ruszył nabór

Projektowanie uniwersalne kultury - ruszył nabór fotolia.pl

22 marca 2024 roku wystartował nabór wniosków w konkursie do Zadania 1 - Przedsięwzięcia szkoleniowo-grantowego, realizowanego w ramach projektu Projektowanie uniwersalne - dostępność w instytucjach kultury, w ramach działania 3.3 „Systemowa poprawa dostępności” Priorytetu III „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Nabór trwa do 15 kwietnia 2024 roku do godziny 15:00.

Jak czytamy - projekt podejmuje temat dostępności i włączania osób ze szczególnymi potrzebami w działania instytucji kultury. Jego celem jest poprawa dostępności instytucji kultury oraz wsparcie w przygotowaniu i realizacji dostępnej oferty.

Zadanie 1 - Przedsięwzięcie szkoleniowo-grantowe, w którym uruchomiono konkurs, składa się z II etapów: kilkumiesięcznego programu szkoleniowego, którego rezultatem będzie autodiagnoza oraz strategia wdrożeniowa modelu dostępności dla instytucji. Instytucje, które z powodzeniem ukończą etap I, będą mogły aplikować do etapu II. W etapie II można ubiegać się o środki wysokości od 150 000 zł do 500 000 zł na wdrożenie wypracowanych strategii.
Szczegóły zadania znajdują się w zakładce z informacjami o projekcie: nck.pl/szkolenia-i-rozwoj/projektowanie-uniwersalne-kultury/o-projekcie 

Aby zgłosić się do Zadania 1 Przedsięwzięcia szkoleniowego należy wypełnić formularz zgłoszeniowy poprzez System Obsługi Programów NCK: sop.nck.pl/site/login. Formularz znajduje się w zakładce "nabory".

Projekt “Projektowanie Uniwersalne Kultury – Dostępność w Instytucjach Kultury” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 “Systemowa Poprawa Dostępności” Priorytetu III “Dostępność i Usługi dla Osób z Niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Więcej informacji na stronie: nck.pl 

Źródło: NCK

Pt., 5 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła