Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jak będzie wyglądało finansowanie MOW w 2025 r.?

Jak będzie wyglądało finansowanie MOW w 2025 r.? fotolia.pl

Związek Powiatów Polskich zwrócił się do resortu edukacji z wnioskiem o włączenie do porządku obrad najbliższego posiedzenia Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST tematu finansowania młodzieżowych ośrodków wychowawczych w 2025 r.

Jak czytamy w korespondencji, ZPP zdaje sobie sprawę z faktu, że mogą jeszcze nie być znane szczegóły, Związek oczekuje jednak na przedstawienie choćby wstępnych planów. Jest to istotne z punktu widzenia możliwości planowania stabilnej działalności młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Przypomniano, że w roku 2024 – z uwagi na zmieniony sposób kierowania wychowanków i nieefektywność nowo powołanej komisji do spraw kierowania do MOW – konieczne było pilne modyfikowanie zasad finansowania tych placówek – przechodząc na mechanizm uwzględniania średniorocznej liczby wychowanków z wyłączeniem miesięcy lipiec i sierpień.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania zarówno MOWów, jak i prowadzących je powiatów jest to, czy nastąpi utrzymanie tej zasady, przywrócenie poprzedniej metody naliczania części oświatowej subwencji, czy znalezienie jeszcze innego rozwiązania.

Jednocześnie ZPP prosi o informację odnośnie przyszłości systemu kierowania wychowanków do młodzieżowych ośrodków wychowawczych – czy pozostanie on bez zmian, czy też będą przywrócone przynajmniej niektóre elementy starego systemu.

Źródło: zpp.pl 

Pt., 8 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka