Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa nabór referatów do 2. edycji konferencji "Nowoczesne muzeum - relacje i narracje"

Trwa nabór referatów do 2. edycji konferencji fotolia.pl

W dniach 4-6 września br. w Muzeum Okręgowym w Toruniu odbędzie się 2. edycja Muzeologicznej Konferencji Naukowej pt. „Nowoczesne muzeum – relacje i narracje”. Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z najważniejszymi aktualnymi problemami współczesnego muzealnictwa.

Eksperci podejmą dyskusję na temat tego po co są muzea i jak rozumiemy ich rolę we współczesnym świecie. Poruszone zostaną zagadnienia związane z odpowiedzialnością za muzealia oraz dziedzictwo niematerialne. Uczestnicy podejmą dyskusję o zobowiązaniach muzeów wobec społeczności, a także o zaangażowaniu instytucji muzealnych w aktualne istotne dla społeczeństwa sprawy. Kolejne poruszone tematy dotyczyć będą roli muzeów w procesie miasto- i wspólnoto-twórczym oraz kwestii odpowiedzialności instytucji muzealnych wobec środowiska. Podjęta zostanie również dyskusja na temat odpowiedzialności edukacyjnej muzeów oraz wagi i znaczenia słów używanych na ekspozycjach.

W tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy zachęcają uczestników do zaprezentowania podczas konferencji krótkich wystąpień przedstawiających przedsięwzięcia, które mają charakter narracyjny i opowiadają historię – mogą to być: wystawy, prezentacje, pokazy, działania edukacyjne i naukowe.

Uczestnicy mają możliwość wypowiedzenia się na powyższe tematy i zgłoszenie propozycji wystąpień w jednym z dwóch formatów: 15 minutowego referatu lub 5-minutowej prezentacji w ramach giełdy projektów. Zgłoszenia należy przesyłać do 29 lutego br. za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie www.muzeum.torun.pl. O zakwalifikowaniu wystąpień do konferencji wszystkie zainteresowane osoby poinformowane zastaną na przełomie marca i kwietnia.

Szczegóły na temat zgłoszenia dostępne są w załączonym poniżej regulaminie.

Muzeum Okręgowe w Toruniu przy wsparciu ekspertów oraz organizacji i instytucji muzealnych od 2022 r. tworzy stałą platformę dyskursu, wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie funkcjonowania i zarządzania muzeami oraz opieki nad dziedzictwem artystycznym, historycznym technicznym i naukowym.

Śr., 21 Lt. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska