Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Mobilna Szkoła Recyklingu – autorski pomysł Miasta Bydgoszcz

Na rzecz lokalnej społeczności: Mobilna Szkoła Recyklingu – autorski pomysł Miasta Bydgoszcz fotolia.pl

Mobilna Szkoła Recyklingu słynie z lekcji, które w przystępny i rozrywkowy sposób przedstawiają najważniejsze zasady dotyczące segregowania odpadów, recyklingu, idei zero waste. Wszystko po to, aby nawet najmłodsi mieszkańcy miasta czuli odpowiedzialność za swoje codzienne działania i byli świadomi, że nawet mała zmiana nawyków może mieć wielkie znaczenie dla całej naszej planety.

Program zajęć obejmuje dwie części. Pierwsza z nich to wykłady aktywizujące uczestników. Część druga to warsztaty rękodzielnicze. Uczestnicy przekonają się, że z pozornie niepotrzebnych już produktów, odpadów, resztek, można wykonać rzeczy potrzebne. I co równie istotne – wykonane samodzielnie, a więc jedyne w swoim rodzaju. Korzystając z obecności w wyjątkowym miejscu, jakim są Młyny Rothera, uczestnicy zostaną także zaproszeni na wystawę Młyn-Maszyna.

Inauguracyjne zajęcia dedykowane są uczniom klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną.

Autorski pomysł Miasta Bydgoszcz

Mobilna Szkoła Recyklingu jest autorskim projektem Miasta Bydgoszczy, w ramach którego miejscy edukatorzy docierają do placówek oświatowych i instytucji by poprowadzić darmowe warsztaty ekologiczne. Tematyka obejmuje zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Bydgoszczy, pojęcie recyklingu - na czym polega i jakie są etapy recyklingu tworzyw sztucznych, szkła, a także papieru. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega idea zero waste i kompostowanie, a także poznają odpady problemowe i Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszystko to przekazywane poprzez zabawę i w lekkiej, łatwo przyswajalnej formule, aby bez problemu wcielać nowe zasady w życie – dla dobra nas wszystkich i naszej planety.

Udział w projekcie jest również dodatkowo punktowany w ogólnym podsumowaniu działań z zakresu edukacji ekologicznej. Miasto Bydgoszcz co roku nagradza najbardziej zaangażowane placówki.

W 2023 roku w warsztatach wzięło udział blisko 3,5 tysiąca osób.

Źródło: bydgoszcz.pl

Czw., 15 Lt. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska