Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Bezpiecznie w szkole i po szkole” – nowa inicjatywa edukacyjna

„Bezpiecznie w szkole i po szkole” – nowa inicjatywa edukacyjna fotolia.pl

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki blisko 5 tys. uczniów z całej Polski będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych o bezpieczeństwie w trakcie zajęć rekreacyjnych po szkole.

„Bezpiecznie w szkole i po szkole”
W ramach nowej akcji „Bezpiecznie w szkole i po szkole” 4,8 tys. uczniów z całego kraju będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w trakcie zajęć rekreacyjnych po szkole. Zajęcia zostaną przeprowadzone w trzech terminach raz w miesiącu do końca roku: 27 września, 11 października, 15 listopada. Przygotowano je z myślą o uczniach klas IV-VI szkoły podstawowej.

– 5 tys. dzieci z całej Polski jeszcze w tym roku kalendarzowym będzie pobierało – przy współpracy i pod opieką Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – edukację z zakresu z bezpieczeństwa: w szkole, na drodze, w komunikacji – podsumował założenia nowej inicjatywy Minister Edukacji i Nauki.

Zgłoszenia do udziału w projekcie
Na stronie MEiN czytamy, że jedna szkoła będzie mogła zgłosić do udziału w zajęciach 100 uczniów. Zainteresowane placówki mogą przesłać zgłoszenia za pośrednictwem formularza.
Zapisu do projektu będzie mógł dokonać wychowawca/opiekun klasy. O zakwalifikowaniu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin zajęć dla poszczególnych województw:
• 27 września – uczniowie z województw: pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubuskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, (łącznie 1800 miejsc),
• 11 października – uczniowie z województw: dolnośląskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, śląskiego (łącznie 1500 miejsc),
• 15 listopada – uczniowie z województw: podlaskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, zachodnio-pomorskiego (łącznie 1500 miejsc).

Tematyka zajęć
Tematyka zajęć została dostosowana do wieku uczniów i obejmie m.in.: zasady i przepisy dotyczące ruchu pieszych, rowerzystów, osób korzystających z. hulajnóg, rowerów czy infrastruktury przeznaczonej do zabawy i rozrywki. Jednym z elementów warsztatów będzie również zwrócenie uwagi na zagrożenia w ruchu drogowym, w tym związane z korzystaniem w ruchu drogowym z telefonów, tabletów, czy słuchawek.

Celem spotkań jest edukacja, a przekazywane w ich trakcie informacje mają skłonić do przestrzegania zasad i przepisów i uwrażliwić na potrzeby innych uczestników ruchu. Zajęcia umożliwią także nabycie umiejętności rozpoznawania zagrożeń i radzenia sobie z nimi, a także będą motywowały do odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań.

Źródło: MEiN

Pt., 25 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła