Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami Targ Śródecki - Kultura i Dziedzictwo

Przed nami Targ Śródecki - Kultura i Dziedzictwo fot.pixabay.com

1 lipca oraz 5 sierpnia br. w Poznaniu, w dwóch odsłonach odbędzie się tegoroczna edycja Targu Śródeckiego – Kultura i Dziedzictwo.

Wydarzenie organizowane przez Wielkopolską Resursę Kultury Pamięci od 2022 roku, łączy lokalną tradycję wymiany handlowej z dzisiejszą potrzebą spotkania, wymiany idei i rozmowy. Na Targu spotkać można lokalnych i regionalnych producentów żywności, rzemieślników, wytwórców oraz przedstawicieli i przedstawicielki instytucji kultury, którzy edukują o historii tego miejsca. Dziedzictwo Śródki pokazuje bowiem, że przedsiębiorczość to ważny element lokalnej kultury i tożsamości.

W ramach tegorocznej edycji Targu Śródeckiego zaprezentowany zostanie potencjał lokalnej gastronomii, handlu, tradycji rzemieślniczych oraz kulturowych, poprzez zaproszenie do współpracy lokalnych rzemieślników i instytucji kultury. W wydarzeniu wezmą udział zaproszeni wystawcy (lokalni
i regionalni producenci) oraz partnerzy, który zrealizują działania o charakterze edukacyjnym i kulturowym.

Dopełnieniem targu będą plenerowe koncerty, związane z lokalną tradycją muzyczną. W trakcie całego dnia targowego, wokół stoisk przechadzać się będzie grupa dudziarzy, zaś wieczorem odbędzie się koncert lokalnych muzyków.

Targ Śródecki ma na celu wzbogacenie życia społecznego i kulturalnego mieszkańców miasta. Realizacja  wydarzenia zakłada promocję dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru Śródki oraz integrację i aktywizację społeczności lokalnej Śródki w ramach realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania. Projekt prowadzi do wzmocnienia procesu rewitalizacji, realizowanego na tym terenie przez Miasto Poznań.

Związek Powiatów Polskich objął patronatem honorowym to wydarzenie.

Śr., 21 Czrw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska