Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Szkoły podstawowe mogą skorzystać z bezpłatnych materiałów dydaktycznych do drukowania 3D

Szkoły podstawowe mogą skorzystać z bezpłatnych materiałów dydaktycznych do drukowania 3D fotolia.pl

Nauczyciele szkół podstawowych z całej Polski zyskali wsparcie w prowadzeniu angażujących lekcji na miarę XXI wieku. Dzięki bezpłatnemu dostępowi do platformy edukacyjnej w łatwiejszy sposób wykorzystają drukarki 3D, realizując podstawę programową i założenia Laboratoriów Przyszłości. Dyrektorzy szkół nadal mogą zgłaszać się po narzędzia edukacyjne, które wspierają rozwój kompetencji przyszłości.

Od stycznia 2023 roku wszystkie samorządowe i nie samorządowe szkoły podstawowe, które zgłoszą chęć dołączenia do platformy Skriware Academy, uzyskają dostęp do bazy nowoczesnych materiałów edukacyjnych, m.in. autorskiej biblioteki modeli i narzędzi do modelowania 3D. Ich wykorzystanie w ramach programu Laboratoria Przyszłości pozwoli uczniom rozwijać zdolności manualne, kompetencje społeczne i umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów.

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do platformy należy:

  • zgłosić szkołę podstawową przez formularz dostępny tutaj,
  • poprosić szkolnego administratora o nadanie dostępów dla nauczycieli,
  • założyć konto na Skriware Academy.

Bezpłatny pakiet treści edukacyjnych i narzędzi o wartości rynkowej 1560 zł obejmuje 10 kont nauczycielskich w każdej placówce. Dostęp do platformy pozwoli uczniom drukować na drukarce 3D sprawdzone modele z bazy liczącej 20 tys. projektów. Z kolei nauczyciele zyskają dzięki niemu inspirujące pomysły na wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas konkretnych przedmiotów lekcyjnych i merytoryczne wsparcie w realizacji bazy programowej oraz wymagań rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Pakiet pozwala korzystać z:

  • platformy edukacyjnej Skriware Academy z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi (w tym m.in. z 30 pomysłami na lekcyjne aktywności i gotowymi scenariuszami zajęć, 28 e-kursami, 8 samouczkami wideo, których zwieńczeniem jest uzyskanie certyfikatu oraz kartami pracy i materiałami multimedialnymi dla uczniów);
  • bazy gotowych do wydruku modeli 3D Skrimarket (która zawiera ponad 20 tys. modeli online, dedykowaną sekcję dla modeli edukacyjnych z 10 przedmiotów oraz sekcję przeznaczoną do edukacji specjalnej);
  • autorskich narzędzi do modelowania 3D Playground i Creator (z dostępem online dla każdego ucznia – do wykorzystania zarówno w szkole, jak i w domu);
  • całorocznego pakietu metodycznego wsparcia (m.in. materiałów wideo dla nauczycieli, cyklicznie odbywających się webinarów oraz możliwości wymiany doświadczeń w grupie dyskusyjnej skupiającej społeczność nauczycieli).

- W  naszej szkole już od roku korzystamy z takiego pakietu narzędzi. Materiały są bardzo różnorodne: od scenariuszy zajęć po kursy dotyczące korzystania z narzędzi. Taki kurs warto przejść nie tylko samodzielnie, ale też z uczniami. W bibliotece szkolnej uczyliśmy się wszyscy obsługi drukarki 3D. Dużą popularnością wśród uczniów cieszą się także bezpłatne narzędzia 3D Playground i Creator. Z pierwszego korzystamy już z najmłodszymi uczniami (nawet pierwszaki dają radę!) i realizujemy różne wyzwania budownicze. Dużą zaletą jest to, że uczniowie nie muszą się nigdzie logować, aby tworzyć. Zaprojektowane modele w prosty sposób możemy przesłać i wydrukować  – mówi Agnieszka Halicka, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 5 w Konstancinie-Jeziorna.

Źródło: ip

Czw., 27 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska