Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Klub Młodego Programisty

Klub Młodego Programisty fotolia.pl

Klub Młodego Programisty zaprasza na spotkania online wprowadzające w świat kodowania i programowania. To bezpłatne zajęcia dla uczniów i uczennic ze szkół podstawowych, prowadzone tak, by inspirowały do odkrywania swoich własnych talentów. Podczas nich, uczestnicy dowiedzą się także jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Każde spotkanie będzie dotyczyło innego tematu. Wystarczy zarejestrować się na stronie Klubu Młodego Programisty lub wziąć udział w transmisji na FB.

Zajęcia dla dzieci z klas 1-3

  • 30 marca (czwartek) godz. 12:00. Dbamy o naszą planetę! - prowadzenie Teresa Smoleń. Tematem przewodnim warsztatu będzie ekologia, ale także zachęcanie do spędzania czasu w kontakcie z naturą. Obchody Dnia Wiosny i Dnia Ziemi staną się okazją do proekologicznych działań. Uczestnicy m.in. utrwalą zasady dotyczące segregacji śmieci, za pomocą kodu posprzątają plażę, a także udadzą się w wirtualną podróż po pięknych zakątkach planety. 
  • 27 kwietnia (czwartek) godz. 12:00. Spotkanie z książką - prowadzenie Teresa Smoleń. Tematem warsztatu będą książki. Spotkanie będzie pełne aktywności wyzwalających twórczość, a także zachęcających do konstruowania opowieści. Nie zabraknie odniesień do znanej literatury dziecięcej, a także motywowania do regularnego czytania. Uczestnicy stworzą także komiks, w którym polecą ulubioną książkę, aby nadchodzące wakacje stały się okazją do regularnego czytania. 

Zajęcia dla dzieci z klas 4-5

  • 16 lutego (czwartek) godz. 18:00. Bezpiecznie w sieci - prowadzenie Mariola Fik. Warsztat opiera się na tematyce bezpieczeństwa w sieci, a zwłaszcza na zagadnieniu ochrony haseł. Dzieci uczestnicząc w kilku angażujących zadaniach, dowiedzą się, czym cechuje się silne hasło. Nauczą się krytycznie podchodzić do wiadomości otrzymywanych z nieznanych źródeł oraz zaprogramują prosty generator bezpiecznych haseł. 
  • 9 marca (czwartek) godz. 18:00. Zaprogramuj grę Arcade - prowadzenie Mariola Fik. Podczas warsztatu online uczestnicy będą mieli szansę cofnąć się kilkadziesiąt lat i dowiedzieć się, w jakie gry grały wtedy dzieci i młodzież. W części zasadniczej grupa zajmie się projektowaniem i programowaniem gry typu Arcade, w której przeprowadzi autorskiego bohatera przez zawiły labirynt. 
  • 20 kwietnia (czwartek) godz. 18:00. Zaprogramowany kompas - prowadzenie Mariola Fik. Podczas warsztatu uczestnicy zajmą się przygotowaniem przedmiotu stanowiącego niezbędnik każdego wędrowca - kompasu. Do realizacji zadania przyda im się umiejętność logicznego myślenia i programowania bloczkowego, a efekt swoich działań sprawdzą na symulatorze płytki micro:bit. 

Zajęcia dla młodzieży z klas 6-8

  • 15 lutego (środa) godz. 18:00. Stwórz apkę - generator bezpiecznych haseł! - prowadzenie Sławomir Baturo. W czasie warsztatu uczestnicy zaprojektują i zaprogramują prostą aplikację. Dowiedzą się jakie są zasady tworzenia bezpiecznych haseł. Poznają sposoby tworzenia aplikacji do generowania haseł. Następnie przy pomocy aplikacji MakeCode stworzą skrypt aplikacji działający na płytce micro:bit. W kolejnym kroku rozpoczną tworzenie wersji aplikacji w języku Python. 
  • 25 kwietnia (wtorek) godz. 18:00. Jeździmy po Marsie „roverem” - prowadzenie Sławomir Baturo. Podczas warsztatu zostanie przybliżony temat poruszania się łazików marsjańskich, a następnie uczestnicy zaprogramują symulację bezkolizyjnego poruszania się łazika Curiosity po czerwonej planecie. 

Dołączyć do zajęć można na dwa sposoby:

poprzez rejestrację na zajęcia na stronie: www.klubmlodegoprogramisty.pl  
bez wcześniejszej rezerwacji - na kanale FB: www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl

Kluby to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. W każdym województwie działa jeden stacjonarny klub, w którym prowadzone są kursy i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy także zajęcia online – dostępne dla dzieci i młodzieży z całej Polski oraz dedykowane spotkania online dla rodziców i edukatorów. Warsztaty w Klubach potrwają do sierpnia 2023 r.

Źródło: klubmlodegoprogramisty.pl

Śr., 15 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś