Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany w Systemie Informacji Oświatowej

Zmiany w Systemie Informacji Oświatowej fotolia.pl

Początkiem września br. Informatyczne Centrum Edukacji i Nauki przekazało informacje na temat zmian wprowadzonych w Systemie Informacji Oświatowej.

Wynikają one z ostatnich nowelizacji przepisów prawa oświatowego i dotyczą następujących aplikacji:

1. Nauczyciele:

Awans zawodowy – zmiana sposobu rejestracji i prezentacji w związku ze zmianami awansu w Karcie Nauczyciela.

2. Uczniowie:

Rejestracja godzin pomocy w ramach okresu obowiązywania orzeczenia.
Rejestracja okresu zindywidualizowanej ścieżki kształcenia.
Rejestracja okresu zindywidualizowanej ścieżki realizacji obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.
Zajęcia edukacyjne z art. 47 w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe – możliwość rejestracji wielu dodatkowych umiejętności zawodowych i kwalifikacji rynkowych.
Dla punków przedszkolnych i zespołów wychowania przedszkolnego (publicznych i niepublicznych) ograniczenie liczby wychowanków do 25.
Dla publicznych przedszkoli ograniczenie liczby wychowanków w oddziale do 28.
Dla publicznych szkół podstawowych ograniczenie przypisania liczby uczniów/wychowanków w:oddziałach wychowania przedszkolnego do 28, oddziałach klas I – III do 29.
Blokada możliwości przypisania uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną umiarkowaną i znaczną do oddziałów podstawowych z nauczaniem języka mniejszości narodowej oraz do oddziału dodatkowego ‘Grupa nauczania języka mniejszości’.
W oddziałach ze specyfiką dodatkową sportową i mistrzostwa sportowego możliwość przypisania uczniowi tylko jednej dyscypliny sportowej z dyscyplin przypisanych do oddziału.
W szkołach ze związaniem w jednostce pomocy społecznej określonym w RSPO możliwość przypisywania uczniów do oddziałów podstawowych ze specyfiką specjalną bez wymagania orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego.
Wprowadzenie kontroli na całej bazie przy jednoczesnym przypisaniu ucznia do oddziału podstawowego i przygotowawczego – ostrzeżenie.

3. Oddziały:

Dla punków przedszkolnych i zespołów wychowania przedszkolnego możliwość rejestracji tylko jednego oddziału podstawowego.

Źródło: www.icein.gov.pl 

Czw., 15 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka