Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dotacja na remonty i inwestycje w oświacie - rozporządzenie MEiN

Dotacja na remonty i inwestycje w oświacie - rozporządzenie MEiN fotolia.pl

22 lipca br. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w sprawie przyznawania, przekazywania i rozliczania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji remontów i inwestycji.

Dokument został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Pomimo, że dotyczy funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego projekt przedmiotowego rozporządzenia nie został przekazany do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. 

Rozporządzenie reguluje:

  1. szczegółowe kryteria i tryb przyznawania oraz rozliczania, a także tryb przekazywania dotacji celowej, o której mowa w art. 75a ustawy o finansowaniu zadań oświatowych;
  2. zakres informacji zawartych we wniosku o przyznanie dotacji celowej, o której mowa w art. 75a ustawy, oraz w sprawozdaniu z wykonania zadania;
  3. sposób rozliczenia udzielonej dotacji celowej, o której mowa w art. 75a ustawy.

Rozporządzenie wchodzi w życie 1 stycznia 2023 r. z tym wyjątkiem, że w roku 2022 wniosek o przyznanie dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji, o której mowa w art. 75a pkt 2 i 3 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, lub remontu mogą złożyć podmioty niebędące jednostkami sektora finansów publicznych. 

Czw., 4 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka