Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Druga transza środków na uczniów z Ukrainy - projekt podziału

Druga transza środków na uczniów z Ukrainy - projekt podziału fotolia.pl

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało propozycje podziału drugiej transzy dodatkowych środków finansowych na zadania oświatowe jednostek samorządu terytorialnego, o których mowa w art. 50 ust. 1 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Podział, zamieszczony poniżej, dotyczy zadań oświatowych związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i uczniami będącymi obywatelami Ukrainy, którzy przybyli na obszar RP od 24 lutego br., realizowanych w okresie od 01.05.2022 do 31.05.2022 r.

Środki zostały naliczone zgodnie z algorytmem stanowiącym załącznik do rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2022, na podstawie danych wykazanych w systemie informacji oświatowej, o którym mowa w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej.

Podział zostanie przekazany do Ministra Finansów 9 czerwca br. i po tym terminie trafi do jednostek samorządu terytorialnego. 

Pt., 10 Czrw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka