Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Cały świat w klasie na wyciągnięcie ręki

Cały świat w klasie na wyciągnięcie ręki fotolia.pl

Niedawno pisaliśmy o laureatach konkursu dotyczącego edukacji globalnej w projektach szkolnych. Tymczasem Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do zamawiania bezpłatnych publikacji ze scenariuszami zajęć i ćwiczeniami, które pomogą wytłumaczyć uczniom, jak funkcjonuje współczesny świat. Są to publikacje, które zawierają materiały gotowe do wykorzystania w pracy z uczniami i uczennicami gimnazjum, a powstały one właśnie w ramach projektu „Edukacja globalna z klasą”.

Edukacja globalna pomaga młodym ludziom zrozumieć, jak funkcjonuje współczesny świat, w jaki sposób każdy z nas jest powiązany z innymi regionami świata. Dzięki edukacji globalnej młodzi ludzi poznają zagadnienia praw człowieka, zmian klimatu, migracji, handlu międzynarodowego. Dowiadują się m.in. co łączy ich z rówieśnikami na innych kontynentach, gdzie i w jakich warunkach produkowane są ich ubrania, jaki związek ze zmianami klimatu mogą mieć żarówki energooszczędne.

Publikacje CEO: Cały świat w klasie. Ćwiczenia do wykorzystania na zajęciach przedmiotowych w gimnazjum oraz Świat na wyciągnięcie ręki. Scenariusze zajęć na godziny wychowawcze można zamówić poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.ceo.org.pl/globalna.

Warunkiem otrzymania publikacji jest złożenie deklaracji poprowadzenia dwóch zajęć na ich podstawie.

Polecamy skorzystanie z tej możliwości wprowadzenia nowych elementów dydaktycznych.

Źródło: szkolazpasja.men.gov.pl

Śr., 14 Gr. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun