Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ogólnokształcące szkoły muzyczne II stopnia będą czteroletnie - projekt rozporządzenia

Ogólnokształcące szkoły muzyczne II stopnia będą czteroletnie - projekt rozporządzenia fot. canva

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazał do zaopiniowania w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego nowelizację rozporządzenie w sprawie typów szkół artystycznych publicznych i niepublicznych.

W projekcie określono zmianę polegającą na skróceniu okresu kształcenia w tym typie szkoły z sześciu do czterech lat. Jak wskazują projektodawcy w uzasadnieniu wprowadzana zmiana ma uprościć system szkół artystycznych i spowodować większą efektywność ich funkcjonowania. Projektowany w rozporządzeniu okres kształcenia w ogólnokształcących szkołach muzycznych II stopnia odpowiada okresowi kształcenia szkół ogólnokształcących – szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, co ma ułatwić również możliwość przechodzenia uczniów między tymi typami szkół.

W projekcie rozporządzenia określono również przepisy przejściowe zapewniające uczniom, którzy rozpoczęli naukę w dotychczasowej ogólnokształcącej szkole muzycznej II stopnia, możliwość jej ukończenia na dotychczasowych zasadach.

Projekt zakłada wejście w życie przepisów z dniem 1 września 2022 r., z wyjątkiem § 2 projektu rozporządzenia, który wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia rozporządzenia. Przepis ten stanowi podstawę przeprowadzenia w roku szkolnym 2021/2022 postępowania rekrutacyjnego do czteroletniej ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia.

Z projektem można zapoznać się tutaj.

Projekt będzie przedmiotem obrad listopadowego posiedzenia Zespołu ds. Edukacji, Kultury i Sportu KWRiST. 

Czw., 11 Lst. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka