Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i Ja”

Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i Ja” fotolia.pl

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca uczniów i nauczycieli do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i Ja” pt.: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”. Przedsięwzięcie organizuje Polski Komitet Normalizacyjny. Konkurs będzie rozgrywany w następujących kategoriach: esej, grafika, film oraz scenariusz lekcji (kategoria dla nauczycieli). Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia 2021 r. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodego pokolenia znaczenia norm technicznych i normalizacji w życiu codziennym oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tematyki normalizacyjnej do zajęć lekcyjnych.

Konkurs zostanie rozegrany w następujących kategoriach: 

  • „Esej” – napisanie opracowania na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”;
  • „Grafika” – wykonanie dowolną techniką pracy graficznej na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”;
  • „Film” – nakręcenie krótkiego filmu na temat: „Znaczenie norm w rozwoju przemysłu przyszłości (Przemysł 4.0)”;
  • „Scenariusza lekcji” – przygotowanie scenariusza na jedną godzinę lekcyjną związaną z tematem konkursu (kategoria dla nauczycieli). 

W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć uczniowie, który nie ukończyli 19. roku życia, a także czynni zawodowo nauczyciele. Zgłoszenia do konkursu należy dokonać za pomocą Formularza znajdującego się na stronie internetowej www.wiedza.pkn.pl.   

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Śr., 24 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś