Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Porozumienie w sprawie współpracy poradni psychologiczno-pedagogicznych

Porozumienie w sprawie współpracy poradni psychologiczno-pedagogicznych fotolia.pl

Co do zasady poradnia psychologiczno-pedagogiczna udziela pomocy dzieciom i młodzieży, rodzicom i nauczycielom z przedszkoli, szkół lub placówek mających siedzibę na terenie działania poradni, który to teren wyznacza organ prowadzący.

W przypadku dzieci i młodzieży oraz rodziców dzieci nieuczęszczających do przedszkola, szkoły lub placówki pomocy udziela poradnia właściwa ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.

Na podstawie porozumienia zawartego między organami prowadzącymi poradnie, poradnia może udzielać pomocy dzieciom i młodzieży, rodzicom i nauczycielom z przedszkoli, szkół i placówek niemających siedziby na terenie działania poradni oraz niezamieszkałym na terenie działania poradni dzieciom i rodzicom dzieci nieuczęszczających do przedszkola, szkoły lub placówki.

Na mocy takiego porozumienia powiat przekazujący zobowiązuje się do pokrywania kosztów wynikających z badania psychologiczno-pedagogicznego oraz innych świadczeń specjalistycznych wobec dzieci z terenu tego powiatu przyjętych przez specjalistów w poradni drugiego z układających się powiatów.

Podstawę zawarcia takiego porozumienia stanowi §14 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji narodowej z dnia 1 lutego 2013 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych.

Nieprzypisany: Nieprzypisany

Pt., 5 Czrw. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka