Próbny egzamin maturalny - 15–18 grudnia 2014 r.
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia w szkole próbnego egzaminu maturalnego w klasie trzeciej liceum ogólnokształcącego.
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić egzamin próbny w następujących terminach:
- język polski (poziom podstawowy) – 15 grudnia br. (poniedziałek)
- matematyka (poziom podstawowy) – 16 grudnia br. (wtorek)
- język obcy nowożytny (poziom podstawowy) – 17 grudnia br. (środa)
- wszystkie przedmioty zdawane na poziomie rozszerzonym – 18 grudnia br. (czwartek).
Materiały do próbnego egzaminu maturalnego obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i arkusze dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone w serwisach przeznaczonych dla dyrektorów szkół prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. O terminie pobrania materiałów dyrektorzy szkół będą powiadomieni przez dyrektorów komisji okręgowych w odrębnym komunikacie. Oceny prac dokonają nauczyciele macierzystej szkoły na podstawie szczegółowych rozwiązań oraz schematów oceniania, które również zostaną przekazane szkołom. Przeprowadzenie próbnego egzaminu maturalnego jest dobrowolne.
Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik proponuje, aby próbny egzamin maturalny został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym).
Próbny sprawdzian - 17 grudnia 2014 r.
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia w szkole próbnego sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej:
- części pierwszej z zakresu języka polskiego i matematyki
- części drugiej z zakresu języka obcego nowożytnego.
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę 17 grudnia br.
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i arkusze dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone w serwisach przeznaczonych dla dyrektorów szkół prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. O terminie pobrania materiałów dyrektorzy szkół będą powiadomieni przez dyrektorów komisji okręgowych w odrębnym komunikacie. Oceny prac dokonają nauczyciele macierzystej szkoły na podstawie szczegółowych rozwiązań oraz schematów oceniania, które również zostaną przekazane szkołom.
Przeprowadzenie próbnego sprawdzianu jest dobrowolne. Uczniowie tych szkół, które nie zdecydują się zorganizować próbnego egzaminu, będą mogli pobrać arkusze ze stron internetowych komisji egzaminacyjnych: Centralnej i okręgowych, 17 grudnia 2014 r. po godz. 15:00.
Również w tym wypadku Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik proponuje, aby próbny sprawdzian został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego sprawdzianu..
Szczegółowe informacje o sprawdzianie dostępne są na stronach internetowych CKE www.cke.edu.pl oraz komisji okręgowych.
źródło: men.gov.pl