Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dotacje na żywienie dzieci z małych ośrodków

Dotacje na żywienie dzieci z małych ośrodków fotolia.pl

Dzieci w polskich miastach i wsiach będą mogły otrzymać posiłki, uczyć się prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wszechstronnie rozwijać. W Programie Grantowym Danone "Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!" wsparcie w wysokości do 7 000 zł mogą otrzymać: stowarzyszenia, fundacje, szkoły, biblioteki, domy kultury, domy dziecka i grupy nieformalne.

Nabór wniosków potrwa do 11 lutego 2011 r.

Dzięki programowi "Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!" szansę na realizację mają 32 inicjatywy podejmowane przez lokalne organizacje w całej Polsce, które doskonale znają problem niedożywienia i wiedzą jak najskuteczniej można mu zaradzić. Nowym warunkiem otrzymania dofinansowania w tej edycji programu jest nawiązanie przez grantobiorcę współpracy z min. jednym partnerem lokalnym, który wesprze go przy realizacji projektu i stanie do walki z niedożywieniem dzieci z ich najbliższej okolicy.

Wnioskodawcy składający wniosek w Programie Grantowym Danone "Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!" mają również możliwość złożenia dodatkowego wniosku na kampanię promującą prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia w społeczności lokalnej.

Na kampanię "Podziel się Posiłkiem. Podziel się Zdrowiem", organizacja może otrzymać wsparcie w wysokości do 2 000 zł.

Nowością VII edycji "Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem!" jest to, iż projekty mogą być realizowane przez 7 miesięcy w okresie od 15 kwietnia do 15 listopada 2011 r., a dofinansowanie może wynieść do 7 000 zł.

Kapituła oceniająca wnioski będzie zwracać uwagę na następujące działania projektowe: minimalizowanie zjawiska niedożywienia wśród dzieci; edukacja, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji prozdrowotnej; aktywizacja społeczna i budowanie partnerstwa w środowisku lokalnym; elementy edukacji ekologicznej Więcej informacji na stronie www.podzielsieposilkiem.pl.

Pon., 7 Lt. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: