Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Projekty domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2! Ruszył dwuetapowy konkurs realizacyjny dla architektów

Projekty domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2! Ruszył dwuetapowy konkurs realizacyjny dla architektów fotolia.pl

W Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego w ramach programu Polski Ład rozpoczął się konkurs na projekt koncepcyjny domu jednorodzinnego o powierzchni zabudowy do 70 m2. Nagrodzonych będzie aż 100 prac konkursowych.

Celem konkursu jest wyłonienie projektów o wysokich walorach architektoniczno-funkcjonalnych, ekologicznych, oszczędnych i estetycznych, które następnie będą udostępnione wszystkim zainteresowanym do wykorzystania przy zaspokajaniu własnych potrzeb mieszkaniowych. Otwarty dostęp do dobrych projektów pomoże Polakom pozwolić sobie na swoje własne cztery kąty. Dzięki konkursowi szansę na powszechne zaistnienie zyskują najlepsze, dostępne i uniwersalne rozwiązania architektoniczne. W dłuższej perspektywie wyłonione projekty mają szansę podnieść jakość estetyczną polskiego krajobrazu, zwiększyć harmonię i ład przestrzeni z zabudową indywidualną.

Konkurs skierowany jest do indywidualnych osób, firm i kolektywów architektonicznych. Warunkiem udziału jest posiadanie uprawnień budowlanych do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Do udziału zaproszeni są szczególnie twórcy zainteresowani ekologią, gotowi odpowiedzieć na nadchodzące wyzwania współczesnego świata, takie jak na przykład zmiany klimatyczne czy też, wyczerpujące się zasoby energetyczne.

W konkursie przewidziano 100 nagród pieniężnych i 6 nagród rzeczowych w formie wyróżnień. 50-ciu uczestników (spośród 100 nagrodzonych) zostanie zaproszonych do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie wybranej pracy konkursowej.

Termin składania wniosków o wyjaśnienie treści regulaminu upływa 21 września 2021 r., a składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie 29 września 2021 r.
Sposób zgłoszenia do konkursu, szczegółowy harmonogram i regulamin dostępne są tutaj: www.gunb.gov.pl.

Źródło: GUNB

Pt., 17 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba