Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

"Nie bądź taki szybki Bill"

fotolia.pl

Na ogół pracownicy dzielą się na tych pracujących szybko i dynamicznie i na tych, którzy robią wszystko powoli, bez pospiechu. Jeśli zaliczamy się do tych pierwszych; dynamicznych i szybkich, powinniśmy uważać, by nie pracować za szybko – o wiele szybciej niż nasi współpracownicy – dlaczego?

Otóż, jest kilka takich zachowań, które przez to, że wyrabiamy się z pracą szybciej od innych, mogą negatywnie wpłynąć na rozwój naszej kariery.

Powinniśmy zatem unikać:

Częstego wyręczania innych
Pracując szybko, łatwo popaść w pułapkę wykonywania zadań za innych. Jeśli zaczniemy robić rzeczy za innych, nauczymy naszych kolegów, że mogą nie pracować, a my będziemy odwalać za nich całą robotę. Oni nie będą szybsi, za to my będziemy mieć coraz więcej pracy.

Informowania przełożonych o tym, jak szybko skończyliśmy
Wykonywanie zadania przed „deadlinem” jest ok. Robi wrażenie na szefie i pokazuje, że jesteśmy odpowiedzialni. Musimy jednak dbać o to, by nie wykonywać zadań za szybko (np. w połowie otrzymanego terminu). Dlaczego? Bo zaczniemy dostawać coraz więcej zadań, a najczęściej w parze z tym nie będzie szło wyższe wynagrodzenie.

Pokazywania, że się nudzimy
Pokazywanie, że się nudzimy, bo skończyliśmy już pracę może wzbudzać zazdrość u kolegów, którzy męczą się ze swoimi zadaniami. Uważajmy na to, bo jeśli nie będziemy lubiani, to np. może ominąć nas awans. W ekstremalnych przypadkach możemy mieć kłopoty personalne z zazdrosnymi kolegami.

Korzystania z social media i grania w gry online podczas dnia w pracy
Przeważnie naszego przełożonego/szefa nie interesuje to, że już skończyliśmy to, co mielismy zrobić. Płaci za nasz czas, zatem jeśli przyłapie nas na jego marnowaniu, oceni nas negatywnie. Zamiast zatem wykonywać czynności ryzykowne przeznaczmy dodatkowy czas np. na rozwój wiedzy czy czytanie prasy branżowej.

Źródło: Lifehacking.pl oraz Infopraca.pl

Pt., 16 St. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa