Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wirtualne laboratoria - sukces innowacji

Wirtualne laboratoria - sukces innowacji fotolia.pl

Nowy rok szkolny oznacza dla Państwa wielkie zmiany. Nowa podstawa programowa obowiązująca od września wymusza na szkołach ponadgimnazjalnych unowocześnienie infrastruktury i dostosowanie zajęć do praktycznych wymogów rynku pracy. W związku z ograniczonym budżetem, takie zmiany wymagają innowacyjnych rozwiązań, dlatego zachęcamy do zapoznania się z Wirtualnymi Laboratoriami Logistyczno-Spedycyjnymi i Magazynowymi.

Jest to jedyne tak kompleksowe rozwiązanie, które można wykorzystać zarówno przy modułowym jak i przedmiotowym programie nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, a dokładniej w technikach zawodowych. Obecnie dostępne jest w wersji dla kierunku technik logistyk (ćwiczenia w systemie biznesowym, materiały dydaktyczne), jednak na postawie wypracowanych w projekcie standardów w przyszłości będzie można wykorzystać to rozwiązanie na każdym kierunku zawodowym, który wymaga nauki w oparciu o system informatyczny.

Wirtualne Laboratoria Logistyczno-Spedycyjne i Magazynowe umożliwiają uczniom dostęp do ćwiczeń w systemie biznesowym klasy ERP, wykorzystywanym na co dzień w firmach. Szkoła spełnia w ten sposób wymogi nakładane na nią przez MEN odnośnie upraktycznienia procesów nauczania, a uczniowie są lepiej przygotowani do przyszłej pracy zawodowej. Dzięki dostępowi do platformy koszty reformy są o wiele niższe niż w przypadku zakupu licencji na oprogramowanie biznesowe przez poszczególne szkoły i dodatkowo nie wymagają zakupu drogiej infrastruktury oraz zatrudnienia specjalisty do zarządzania systemem.

Jak to wygląda w praktyce? Uczniowie z pracowni komputerowej, która już funkcjonuje w szkole, za pośrednictwem Internetu, logują się do systemu, gdzie czekają na nich gotowe zadania. Ich treść odpowiada czynnościom wykonywanym na co dzień w firmach. Podobne kompetencje jak te zdobywane w Wirtualnych Laboratoriach wymagane są również na egzaminach zawodowych. Nauczyciele otrzymują komplet darmowych pomocy dydaktycznych (w tym m.in. podręczniki dla uczniów i nauczycieli), szkolenia z zakresu obsługi systemu, a także pomoc techniczną i merytoryczną. Dodatkowo 26 października organizujemy debatę dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, w celu omówienia perspektywicznego wykorzystania efektów projektu.

Kierujemy tą informację do Państwa w związku z faktem, że szkolnictwo zarówno finansowo jak i organizacyjnie spoczywa na barkach jednostek samorządowych. Zachęcam do zapoznania się z Wirtualnymi Laboratoriami poprzez filmy informacyjne, zamieszczone na  oraz ulotkę z załącznika. W razie, gdyby byli Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat projektu albo samych Wirtualnych Laboratoriów dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 850 47 75

Autorka: Monika Bogdał, Koordynator ds. upowszechniania informacji o innowacji i włączania jej do głównego nurtu polityki oświatowej projektu „Wirtualne laboratoria – sukces innowacji"

Załączniki:
Pobierz ten plik (WirtualneLaboratoria.pdf)Wirtualne Laboratoria711 kB
Pon., 21 Mj. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka