Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Można już zgłaszać kandydatów do IV edycji Nagrody im. Pawła Adamowicza

Można już zgłaszać kandydatów do IV edycji Nagrody im. Pawła Adamowicza fotolia.pl

Do 31 października br. można zgłaszać nominacje do IV edycji Nagrody im. Pawła Adamowicza, prestiżowego wyróżnienia przyznawanego za odwagę i doskonałość w promowaniu wolności, solidarności i równości.

Nominacje mogą otrzymać osoby i organizacje z całego świata, które aktywnie działają na polu lokalnym lub regionalnym, zwalczając dyskryminację, nietolerancję, mowę nienawiści i ksenofobię.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, kandydaci do Nagrody mogą być zgłaszani przez:

  • Miasta członkowskie ICORN (Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia).
  • Samorządy lokalne i regionalne.
  • Organizacje międzynarodowe.
  • 10-osobowe grupy członków Europejskiego Komitetu Regionów i Parlamentu Europejskiego.
  • Przedstawicieli krajowych stowarzyszeń władz lokalnych i regionalnych.

Laureat nagrody zostanie ogłoszony 14 stycznia 2025 roku, w rocznicę tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów na przełomie stycznia i lutego 2025 roku.

Szczegóły i niezbędne formularze (w języku angielskim) można znaleźć na stronie Europejskiego Komitetu Regionów. (cor.europa.eu)

O nagrodzie

Nagroda im. Pawła Adamowicza została ustanowiona w 2021 roku przez Europejski Komitet Regionów we współpracy z Międzynarodową Siecią Miast Schronienia (ICORN) oraz miastem Gdańsk.

Nagroda jest wyrazem uznania dla tych, którzy czerpią inspirację z działalności i idei szerzonych przez Pawła Adamowicza i je kontynuują, walcząc o lepszy, bardziej sprawiedliwy świat. Jest to wyróżnienie dla osób i organizacji, które w odważny i prawy sposób przeciwdziałają wszelkim formom dyskryminacji i niesprawiedliwości, promując jednocześnie wartości takie jak wolność, solidarność i równość.

Czw., 8 Sp. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska