Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami IV Wodny Okrągły Stół

Przed nami IV Wodny Okrągły Stół fot.pixabay

Już 24 kwietnia br. eksperci specjalizujący się w tematyce gospodarowania wodą zasiądą przy okrągłym stole we Wrocławiu, aby poruszyć niezwykle ważny temat związany z wodą w rolnictwie. IV Wodny Okrągły Stół odbędzie się w ramach Międzynarodowego Kongresu Miasto-Woda-Jakość Życia, który zaplanowany jest na 15-16 października br.

Dyskusje podczas wydarzenia odbywać się będą pod hasłem „Woda w rolnictwie – zagrożenia i szanse”. Istotną kwestią jest zagadnienie dostępnej ilości wody zarówno dla produkcji rolnej jak i ekosystemów naturalnych. Poruszona zostanie także kwestia wpływu rolnictwa na jakość wód, ale także form krajobrazu, bioróżnorodności i w pewnym zakresie skład atmosfery.

Rolnictwo, które obok leśnictwa jest głównym użytkownikiem ziemi w Polsce (90%), kształtuje zasoby wodne, krajobraz i bioróżnorodność. Szara strefa poborów, zasoby podziemne, degradacja gleb, eutrofizacja jezior i Bałtyku, stan torfowisk, zaostrzające się nastroje społeczne – to problemy i wyzwania przed którymi stoimy. Istniejący kryzys polskiego rolnictwa pogłębia brak odpowiednich regulacji, niemożność spełnienia ambitnych planów Unii Europejskiej oraz niespójność polityki krajowej z unijną.

Aktualny program i bezpłatna rejestracja na spotkanie dostępne są na stronie: watercity.com.pl 

Dziennik Warto Wiedzieć objął patronatem medialnym to wydarzenie. 

Śr., 10 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska