Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Utworzono Polską Radę Przedsiębiorców

Utworzono Polską Radę Przedsiębiorców fotolia.pl

Powstała Polska Rada Przedsiębiorców, która ma reprezentować prywatny biznes w dialogu z rządem i partnerami społecznymi.

Powstanie Rady ogłosili Pracodawcy RP – organizacja zrzeszająca i reprezentująca przedsiębiorstwa oraz instytucje pracodawców. Rada ma być ciałem doradczym Pracodawców RP. Składać się z przedstawicieli największych prywatnych firm w Polsce. Na jej czele stanął prezes InPostu, Rafał Brzoska.

Zaprezentowano także 10 celów jakimi ma kierować się PRP:

  1. Transparentny Dialog Społeczny – zarówno z rządem, jak i społeczeństwem.
  2. Przewidywalność i klarowność prawa – współtworzenie przepisów prawnych, prowadzenie eksperckich konsultacji oraz zgłaszanie swoich postulatów do rozpatrzenia w ramach procedur legislacyjnych.
  3. Sprawny i uczciwy system podatkowy – wspieranie rozwoju gospodarczego, obejmując zarówno duże korporacje, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa. System podatkowy powinien być efektywnym narzędziem wspierającym przedsiębiorczość, sprzyjającym wzrostowi gospodarczemu.
  4. Wsparcie dla polskich firm za granicą – wspomaganie ekspansji i wzmacnianie konkurencyjności polskich firm.
  5. Współpraca kapitałowa rządu i biznesu – zobowiązujemy się do podjęcia próby "budowania mostów’’ pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym.
  6. Polska siła ekonomiczna w Europie – wzmocnienie pozycji Polski jako lidera ekonomicznego w Europie.
  7. Programy Smart Immigration – opracowywanie programów, które mają na celu przyciągnięcie do Polski najwyższej klasy talentów z różnych zakątków świata.
  8. Współpraca Nauka-Biznes – inicjujemy i wspieramy projekty mające na celu błyskawiczne przenoszenie osiągnięć naukowych do praktyki gospodarczej.
  9. Wyrównywanie szans dla polskich firm – stworzenie sprzyjających warunków dla krajowych przedsiębiorstw, zapewniając im równą szansę na rozwój w porównaniu z międzynarodowym kapitałem.
  10. Zielona energia i elektromobilność – w kontekście transformacji energetycznej kraju, poprzez intensywne wsparcie dla projektów opartych na zielonych źródłach energii oraz inicjatyw mających na celu rozwijanie elektromobilności.
Wt., 30 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński