Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa nabór do Europejskiej Inicjatywy Miejskiej

Trwa nabór do Europejskiej Inicjatywy Miejskiej fotolia.pl

Sieć Badawcza Łukasiewicz informuje, że ruszył nabór Europejskiej Inicjatywy Miejskiej dot. wzajemnej oceny miast (EUI peer review).

Nabór na wnioski został przedłużony do 10 lipca br. do godziny 12:00.

Wzajemne oceny EUI to zestaw wstępnie zdefiniowanych działań przeprowadzanych przez grupę miast w celu porównania ich strategii zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich (SUD).

Do składania wniosków kwalifikowane są władze miejskie zaangażowane w opracowywanie, aktualizację lub wdrażanie strategii SUD zgodnie z art. 11 rozporządzenia w sprawie EFRR (tj. "miasta objęte art. 11"). Wnioskodawcy są proszeni o dostarczenie informacji na temat ich wyboru lub kwalifikowalności do wyboru jako miasta z art. 11, o ile to możliwe. EUI potwierdzi wynik weryfikacji kwalifikowalności wnioskodawców z tych państw członkowskich.

Miasta poddawane przeglądowi skorzystają z doświadczeń z pierwszej ręki w zakresie oceny i wykorzystania wyników wzajemnej oceny do dalszego doskonalenia własnych strategii. Wszystkie uczestniczące miasta omówią wspólne problemy i wyzwania związane z ich obecną pracą nad zintegrowanymi strategiami zrównoważonego rozwoju.

Aby osiągnąć cel wzajemnej oceny polegający na budowaniu potencjału, oczekuje się, że partnerzy będą dzielić się praktyczną wiedzą i know-how, pomagając ulepszyć projektowanie i wdrażanie strategii SUD w miastach objętych przeglądem. Podczas gdy miasta objęte przeglądem są głównymi beneficjentami, zarówno miasta poddawane przeglądowi, jak i partnerzy mogą zwiększyć swoje możliwości dzięki procesowi partnerskiego uczenia się.

Szczególnie zachęca się do składania wniosków:

  • miasta z art. 11, które nie były miastami z art. 7 w okresie 2014-2020, biorąc pod uwagę brak wcześniejszego doświadczenia w opracowywaniu strategii SUD;
  • miasta liczących do 500 000 mieszkańców;
  • miasta w regionach słabiej rozwiniętych;
  • miasta w regionach przejściowych;
  • miasta, które nie skorzystały z wzajemnej oceny zorganizowanej przez Sieć Rozwoju Obszarów Miejskich w okresie programowania 2014-2020.

Dodatkowo, do 28 lipca br. można składać wniosek do udziału w przeglądach wzajemnych jako oceniający.

Więcej informacji na stronie: www.urban-initiative.eu 

Źródło: IP

Wt., 4 Lp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła