Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2022 r. GUS prezentuje analizę statystyczną

Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2022 r. GUS prezentuje analizę statystyczną fot.canva

W grudniu 2022 r. na stronach Głównego Urzędu Statystycznego zamieszczona została publikacja pn. „Społeczeństwo informacyjne w Polsce w 2022 r.”.

GUS prezentuje w niej wyniki badań z zakresu wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach, administracji publicznej, gospodarstwach domowych oraz przez osoby indywidualne.

Zakres tematyczny opracowania za 2022 r. został rozszerzony m.in. o wyniki dotyczące wprowadzonych przez przedsiębiorstwo procedur mających na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu technologii ICT (Information and Communication Technologies, zwane zamiennie technologiami informacyjno-telekomunikacyjnymi, teleinformatycznymi lub technikami informacyjnymi) na środowisko naturalne.

Dodatkowo, GUS zaprezentował uszczegółowione dane dotyczące poziomu korzystania z usług e-administracji przez osoby indywidualne.

Nadto, zgodnie z metodologią Eurostatu, przedstawiono nowe wskaźniki dotyczące umiejętności cyfrowych obywateli.

Publikacja została zrealizowana dzięki zaangażowaniu respondentów, tj. gospodarstw domowych, osób indywidualnych i przedsiębiorstw oraz jednostek administracji publicznej, biorących udział w badaniach.

 Z analizą Głównego Urzędu Statystycznego można zapoznać się tutaj 

Wt., 10 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Przemysław Matysiak