Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jest nas już 8 miliardów, ale depopulacja coraz bliżej

Jest nas już 8 miliardów, ale depopulacja coraz bliżej fotolia.pl

14 listopada, o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji WEI (Al. Jerozolimskie 30/7, Warszawa) odbędzie się wyjątkowa debata pt. 8 miliardów Ziemian, ale „depopulacja” za rogiem.

Spotkanie zorganizowane jest pierwszy raz w kameralnych okolicznościach w głównej siedzibie Warsaw Enterprise Institute. Okazja jest niebagatelna, bo populacja ziemi przekroczy w połowie listopada 8 mld dusz. Dotąd nie ziściły się żadne katastroficzne prognozy związane z „bombą populacyjną” – ludzkość w miarę przyrostu populacji była coraz bardziej syta, coraz lepiej ubrana i coraz zdrowsza. To jednak może nie trwać wiecznie. Spadająca dzietność i wzrastający odsetek ludzi starszych w społeczeństwach świata w połączeniu z dysfunkcyjnymi systemami emerytalnymi zwiastują kłopoty.

W panelu dyskusyjnym eksperci będą zastanawiać się, jak stawić czoła największym wyzwaniom demograficznym XXI w. – i czy w ogóle cokolwiek, poza liczeniem na łut szczęścia, da się zrobić. W dniu debaty opublikowana zostanie także specjalna analiza, do której lektury już teraz serdecznie zapraszają organizatorzy. Autorem publikacji jest prof. Maciej Duszczyk z Uniwersytetu Warszawskiego, odpowiadający w niej m.in. na pytanie, czy czeka nas globalna wędrówka ludów?

Źródło: IP

Śr., 9 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła