Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Hazard online tylko legalnie

Hazard online tylko legalnie fotolia.pl

Ministerstwo Finansów przypomina o konieczności korzystania tylko z legalnych form hazardu online. Inaczej jest się narażonym na karę grzywny.

Wykaz stron internetowych z nielegalnymi grami hazardowymi znajduje się na stronie hazard.mf.gov.pl, na której prowadzony jest rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą.

Nielegalne są również czynne strony internetowe z grami hazardowymi, które w swojej nazwie zawierają lub wykorzystują nazwę domeny wpisanej do rejestru (tzw. domeny klony).

Nielegalne są także strony posługujące się zagranicznymi licencjami i zezwoleniami na urządzanie gier hazardowych.

Przypominamy, że legalna organizacja gier hazardowych w internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęta monopolem państwa, który wykonuje Totalizator Sportowy Sp. z o.o. – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo przedstawia listę legalnych domen internetowych, na których urządzane są gry liczbowe i gry kasynowe objęte monopolem państwa:

Legalne domeny internetowe, na których są prowadzone zakłady wzajemne na podstawie zezwolenia udzielonego przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych:

Korzystanie z nielegalnych platform do hazardu zagrożone jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.

Czw., 22 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: