Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zielona, inteligentna mobilność w KPO – odbyło się wysłuchanie odwrócone

Zielona, inteligentna mobilność w KPO – odbyło się wysłuchanie odwrócone fotolia.pl

Podczas ostatniego z serii spotkań z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, samorządów terytorialnych i ich związków, pracodawców i ich organizacji, związków zawodowych oraz przedstawicieli świata nauki przedstawione zostały zmiany w dokumencie z zakresu zielonej, inteligentnej mobilności.

To już piąty raz, gdy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprezentowało zmiany w Krajowym Planie Odbudowy po konsultacjach społecznych. 

Do komponentu E (Zielona, inteligentna mobilność) uwagi zgłosiło około 400 osób i instytucji. W konsekwencji zwiększono środki na wymianę taboru autobusowego na nisko i zeroemisyjny. Wprowadzona została możliwość realizacji inwestycji w zakresie transportu szynowego w miastach. Zwiększono także środki na linie kolejowe, w tym na wsparcie zakupu pasażerskiego taboru kolejowego na poziomie krajowym i regionalnym.

Wysłuchania odwrócone są odpowiedzią na pierwszą serię spotkań. Mają na celu zaprezentowanie zmian wprowadzonych w dokumencie, zaproponowanych podczas konsultacji społecznych oraz przedstawienie stanowiska w sprawie tych uwag, które nie znalazły swojego odzwierciedlenia w tekście KPO. Piąte spotkanie poświęcone zielonej, inteligentnej mobilności zakończyło cykl wysłuchań odwróconych dla Krajowego Planu Odbudowy.

Źródło: MFiPR

Czw., 8 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska