Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Warto zobaczyć: Powiat Międzychodzki - Kraina 100 Jezior

Warto zobaczyć: Powiat Międzychodzki - Kraina 100 Jezior fot. Archiwum Powiatu Międzychodzkiego

„Kraina 100 Jezior” - tak właśnie nazywany jest teren powiatu międzychodzkiego, a wszystko to za sprawą obecności na jego terenie ponad 100 jezior. Szukasz ciszy albo terenu do aktywnego spędzania czasu? To idealne miejsce dla Ciebie!

fot. Archiwum Powiatu Międzychodzkiego

Niedaleka odległość od dużego ośrodka miejskiego – Poznania ułatwia przyjazd na krótki wypoczynek do Mierzyna koło Międzychodu, Sierakowa, Chrzypska Wielkiego, czy Prusimia. Teren powiatu jest w 45% porośnięty borami sosnowymi. Duży obszar zajmuje Sierakowski Park Krajobrazowy. Ponadto powiat leży w południowej części tajemniczej i pięknej Puszczy Noteckiej. Szukasz miejsca do wędrówek, grzybobrania, polowań a zimą do kuligów? Znajdziesz je tutaj!

fot. Archiwum Powiatu Międzychodzkiego

W powiecie międzychodzkim dbamy o rozwój turystyki. Oznakowana sieć szlaków rowerowych, a także trasy piesze nordic walking, wodne i jeździeckie, to dodatkowe atuty naszej krainy. Zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, bardzo ważny jest dynamiczny rozwój inwestycji drogowych. Wiele dróg zmodernizowano z udziałem środków rządowych i unijnych. Dziś łatwo jest dojechać w najdalsze malownicze zakątki. Nad jeziorami znajdują się piękne plaże oraz ośrodki wypoczynkowe. Ofertę noclegową uzupełnia ponad 50 gospodarstw agroturystycznych.

fot. Archiwum Powiatu Międzychodzkiego

Zwiedzanie? Oczywiście! Jedną z ważniejszych instytucji kultury powiatu międzychodzkiego jest Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie. Ponadto warto odwiedzić Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, czy Centrum Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej w Mniszkach. Dla spragnionych imprez mamy również dobrą wiadomość. W gminach corocznie odbywają się kilkudniowe festyny, najstarsze stado ogierów w Polsce organizuje zawody hippiczne, a nad jeziorami, w plażowej scenerii odbywają się koncerty polskich gwiazd muzyki.

fot. Archiwum Powiatu Międzychodzkiego

Dobry dojazd - z niedalekiej autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 oraz biegnącej przez powiat drogi krajowej nr 24 - to dodatkowy atut. Profesjonalna baza turystyczna o wysokim standardzie usług, rozwój agroturystyki, gęstość połączeń drogowych, dogodne warunki aktywnego wypoczynku - wszystko to niech będzie zachętą dla odwiedzenia, wypoczywania, ale i zainwestowania w tym pięknym zakątku zachodniej Wielkopolski.

 

fot. Archiwum Powiatu Międzychodzkiego


Jesteś zainteresowany bezpłatną promocją swojego powiatu, miasta, gminy na naszym portalu? Prześlij nam materiał na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pt., 2 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska