Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przyznano nagrody za najlepsze rozprawy doktorskie i prace magisterskie o tematyce samorządowej

Przyznano nagrody za najlepsze rozprawy doktorskie i prace magisterskie o tematyce samorządowej fotolia.pl

To już 18 raz, gdy rozprawy doktorskie oraz prace magisterskie podejmujące tematykę samorządową są nagrodzone przez redakcję miesięcznika „Samorząd terytorialny” i jego wydawcę – Wolters Kluwer Polska Sp.z.o.o. Wręczenie nagród w Konkursie im. Profesora Michała Kuleszy odbyło się podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego 23 czerwca br. 

W tym roku zdecydowano o wyróżnieniu pięciu prac. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na ich niezwykle wysoki poziom, który przekraczał nawet standardowe wymagania konkursowe. Prace nadesłane do konkursu pochodziły z dziesięciu uniwersytetów z całej Polski.

Nagrodę za rozprawę doktorską w wysokości 5.500 zł otrzymał:

  • dr Dawid Chaba za rozprawę „Kontrakt terytorialny. Studium prawnicze”, promotor – dr hab.  Kazimierz  Bandarzewski  (Uniwersytet  Jagielloński  w Krakowie, Wydział  Prawa  i Administracji)

Wyróżnienie za rozprawę doktorską w wysokości 2.500 zł:

  • dr Mateusz Ćwikła za rozprawę „Typologia funkcjonalna gmin a realizacja zadań z zakresu ochrony środowiska przez samorządy gminne w województwie świętokrzyskim”, promotor – dr hab. Bożena Wójtowicz, prof. UP; promotor pomocniczy – dr Karolina Smętkiewicz (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Wydział Nauk Społecznych);
  • dr Maciej Jagódka za rozprawę „Znaczenie kapitału  ludzkiego  w kreowaniu  innowacyjności regionów w warunkach integracji europejskiej – na przykładzie Małopolski”, promotor – prof. dr hab. Andrzej Prusek (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Kolegium Ekonomii, Finansów i Prawa).

Nagrodę za pracę magisterską w wysokości 3.000 zł:

  • Anna Cichoń za pracę „Partnerstwo publiczno-prywatne w samorządzie terytorialnym”, promotor– prof. dr hab. Bogdan Dolnicki (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Prawa i Administracji)

Wyróżnienie za pracę magisterską w wysokości 1.000 zł:

  • Małgorzata Łukasik za pracę „Dlaczego niektóre gminy w Polsce nie świadczą usług opiekuńczych? Analiza w kontekście charakterystyki społeczno-ekonomicznej”, promotor – dr Julita Łukomska (Uniwersytet Warszawski, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych)

Prace konkursowe oceniała komisja konkursowa w składzie:

  • prof. dr hab. Bogdan Dolnicki (przewodniczący Komisji)
  • prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic
  • prof. dr hab. Grażyna Prawelska-Skrzypek
  • prof. dr hab. Marek S. Szczepański
  • dr Justyna Przedańska (sekretarz Komisji)

Związek Powiatów Polskich jest patronem instytucjonalnym konkursu.

Pt., 25 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska