Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Powiat Augustowski stale się rozwija

Na rzecz lokalnej społeczności: Powiat Augustowski stale się rozwija fot. canva

Powiat Augustowski po raz piąty z rzędu zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020, wśród powiatów do 60 tys. mieszkańców, zdobywając miano „Dobrego Polskiego Samorządu” oraz po raz pierwszy w historii uzyskując prestiżowy tytuł „Super Powiatu”.

Kluczem do sukcesu jest szeroka współpraca – dobre relacje w Zarządzie Powiatu, z radnymi, burmistrzami i wójtami gmin, z kierownikami jednostek powiatowych i pracownikami. Dzięki tej współpracy oraz właściwemu gospodarowaniu finansami publicznymi, a także pozyskiwaniu środków zewnętrznych realizujemy wiele działań dla dobra naszych mieszkańców – mówi Jarosław Szlaszyński, Starosta Augustowski. – Cieszymy się z sukcesu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów. Nie zwalniamy jednak tempa i realizujemy kolejne cele, ważne dla naszej społeczności - dodaje starosta.

Powiat Augustowski od wielu lat konsekwentnie koncentruje swoje działania i środki finansowe na trzech priorytetowych dziedzinach, do których należą: opieka zdrowotna, oświata oraz modernizacja dróg.

W dobie pandemii koronawirusa, absolutnym priorytetem jest opieka zdrowotna. Dzięki wypracowaniu dobrej sytuacji finansowej augustowskiego szpitala i inwestycjom zrealizowanym w ostatnich latach, zakupom nowoczesnego sprzętu, uruchomieniu SOR i budowie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych, można było sprostać ogromnym wyzwaniom, jakie postawiła przed nami wszystkimi pandemia. Rozbudowane zostało też hospicjum. W Powiecie Augustowskim planowane są kolejne przedsięwzięcia modernizacyjne w zakresie ochrony zdrowia, które będą realizowane, aby zapewnić jak najwyższy poziom świadczonych usług medycznych.

Zgodnie z zasadą, że najlepszą inwestycją jest człowiek, Powiat Augustowski od lat dba o wysoką jakość kształcenia oraz umożliwia rozwijanie zainteresowań młodych ludzi, zapewniając im szeroką ofertę edukacyjną i sportową, dostosowaną do ich potrzeb, zdolności i rynku pracy.

Konsekwentnie realizowane są także zadania z zakresu modernizacji infrastruktury drogowej. Ma ona ogromne znaczenie dla mieszkańców, dla rozwoju gospodarczego, a także dla turystyki, która na Ziemi Augustowskiej odgrywa istotną rolę. Dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz dobrej współpracy Zarządu Powiatu z władzami samorządów gminnych, mieszkańcy w ostatnich latach zyskali kilkadziesiąt kilometrów przebudowanych dróg. Liczymy na kontynuację tej dobrej współpracy.

W przyszłość patrzymy z optymizmem i nadzieją. Będziemy dążyć do utrzymania wysokiego tempa rozwoju i efektywnej realizacji potrzeb mieszkańców oraz turystów, tak licznie odwiedzających naszą malowniczą Ziemię Augustowską.

 


Twój samorząd działa aktywnie na rzecz swoich mieszkańców? Jesteś zainteresowana(y) bezpłatną promocją na naszym portalu? Prześlij nam materiał na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śr., 21 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska