Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Powstała platforma do wspólnego kształtowania przyszłości Europy

Powstała platforma do wspólnego kształtowania przyszłości Europy fotolia.pl

Konferencja w sprawie przyszłości Europy to platforma do dzielenia się swoimi przemyśleniami i propozycjami dotyczącymi przyszłości Europy. Platforma oferuje różne możliwości aktywności w celu włączenia się w dyskusję i jest adresowana do wszystkich Europejczyków.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy jest projektem Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej oraz Komisji Europejskiej, jednak głównymi prowadzącymi są obywatele. Konferencja ta jest cyklem debat, paneli i dyskusji organizowanych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom z całej Unii Europejskiej dzielenie się pomysłami i kształtowanie naszej wspólnej przyszłości. W Konferencji można wziąć udział poprzez organizację wydarzeń, debat oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami i propozycjami dotyczącymi przyszłości Europy.

Celem Konferencji jest dotarcie do wszystkich obywateli UE i wzmacnianie więzi między Europejczykami a instytucjami, które im służą.

Wielojęzyczna platforma cyfrowa jest w pełni interaktywna i wielojęzyczna: ludzie mogą się kontaktować i omawiać swoje propozycje w 24 językach urzędowych UE z innymi obywatelami ze wszystkich państw członkowskich.

Wszystkie wydarzenia związane z Konferencją, które zostaną zarejestrowane na platformie, będą wyświetlane na interaktywnej mapie, co umożliwi obywatelom przeglądanie i zapisywanie się online. Przy organizowaniu i promowaniu swoich inicjatyw organizatorzy mogą wykorzystać dostępne na platformie narzędzia.

Platforma zorganizowana jest wokół kluczowych tematów. Te tematy to: zmiana klimatu i środowisko; zdrowie; silniejsza i sprawiedliwsza gospodarka; sprawiedliwość społeczna i miejsca pracy; pozycja UE na świecie; wartości i prawa, praworządność, bezpieczeństwo; transformacja cyfrowa; demokracja w Europie; migracja, a także edukacja, kultura i sport. Dostępna jest również „otwarta skrzynka”, gdzie obywatele mogą zgłaszać inne, ważne dla nich, przekrojowe kwestie („Inne pomysły”), co zapewnia prawdziwie oddolne podejście.

Źródło: Komisja Europejska

Śr., 21 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska