Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

1 kwietnia ruszył spis powszechny – nie unikniesz spisania się

1 kwietnia ruszył spis powszechny – nie unikniesz spisania się fotolia.pl

1 kwietnia w całej Polsce ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział jest obowiązkowy. Spis potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Spisać musi się każdy. Kto nie zrobi tego przez Internet, będzie musiał porozmawiać z rachmistrzem spisowym przez telefon lub osobiście.

Narodowy Spis Powszechny jest ważny, bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno-ściekowej.

Wzięcie udziału w spisie jest obowiązkowe. Nie można odmówić wykonania tego obowiązku bo każdego obywatela obligują do tego przepisy. Odmowa wiąże się z karą grzywny, która może wynieść nawet 5 tys. zł.

Dokonać obowiązku internetowego spisu można tutaj. 

Czw., 1 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek